В уряді не змовкають розмови про кадрові ротації

11 липня 2010, 14:19

Звільнити урядовця не можна залишити. В уряді цілий тиждень вирішували, де ставити кому.

Слідом за гуманітарним віце-прем’єром Володимиром Семиноженком вже були зібралися відправити у відставку і віце-прем’єр-міністра з економічних питань Сергія Тігіпка. В усьому винний Податковий кодекс.

“Сергій Леонідович багато говорив про ті напрацювання, про ті бажання дійсно побудувати серйозну конкурентоспроможну економіку в нашій країні. В результаті, ми вважаємо, що всі його можливості були викладені в податковому кодексі, якій він ініціював, який він подав на розгляд Кабінету міністрів і в результаті чого він і потрапив в парламент, в результаті чого ми отримали повний колапс”, заявила народний депутат Наталія Королевська.

То Тігіпка зробили винним. Та він так легко здаватися не збирається. Каже, боротиметься, тим більше забракований депутатами кодекс пообіцяв перездати на осінь.

”Я спокійно сприймаю всі ці заклики ,тому що сьогодні я бачу когось хочуть звільняти. Мені ,здається,тут спокійно треба робити свою справу .Грюкати дверима не збираюсь!”, заявив віце-прем’єр-міністр України з економічних питань Сергій Тігіпко.

Якщо про звільнення Тігіпка лише говорили, то про звільнення голови служби безпеки Валерія Хорошковського та міністра палива та енергетики Юрія Бойка винесли проект постанови. На щастя для них, цього разу коаліція за своїх заступилася.

”У зоні ризику - кожен 2-й міністр. Урядовці протягом тижня піддавалися нищівній критиці - то за не профпридатність, то за погані менеджерські здібності .Втім, і для міністра палива та енергетики Юрія Бойка, і для віце-прем’єра з економічних питань Сергія Тігіпка урядові двері залишили відкритими принаймні до осені”, каже журналіст Ольга Кучер.

“Ніякі кадрові зміни в найближчий час не намічаються, і Партія регіонів ні за які відставки голосувати не буде”, заявив лідер фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов.

Не так сталося, як гадалося. Навіть до середини літа не досидів у статусі міністра з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич. Втім, йому ображатися гріх - головний рятівник став заступником голови Ради Національної безпеки та оборони.

Переміщення Шуфрича і навіть звільнення на минулому тижні міністра екології Віктора Бойка не налякало високопоставлених чиновників. На думку експертів, "планово" крісло мало б захитатися під міністром охорони здоров’я Зіновієм Митником, міністром вугільної промисловості Юрієм Ященком та міністром праці та соціальної політики Василем Надрагою.

”Коли пропонуються от подобні теми, ну я перепрошую, я не зовсім готовий коментувати, бо в мене є чим зайнятися і, я перепрошую, в мене є куди іти далі, в тому числі і після того як ми з вами сьогодні поспілкуємося. Тому розраховувати на це в мене, так сказати, нема часу і розмірковувати і щось придумувати”, заявив міністр праці та соціальної політики України Василь Надрага.

Дивом всидів у кріслі і міністр оборони Михайло Єжель. Його роботою був незадоволений президент, проте дав ще місяць аби показати результати. Експерти пояснюють, швидкі ротації у тримісячному уряді - це ознака хвороби минулого уряду, коли домовитися не можуть навіть між собою.

”Це теж дуже показово, і це свідчить про те, що в Партії регіонів, що там немає теж внутрішньої єдності і опозиція намагається цим скористатися”, каже політолог Олексій Гарань.

Разом з тим, експерти в один голос заявляють - такі інтриги не що інше, як приклад повернення України до авторитарного режиму. Проте до завершення парламентських канікул, які триватимуть до вересня, це не буде надто помітно. З новою силою політичне життя забурлить з початком наступної сесії Верховної ради.