В уряді сваряться через терміни вступної кампанії

25 липня 2010, 13:02

"Гаряча вступна" для чиновників. Суперечки між керівництвом уряду та Міністерством освіти щодо вступної кампанії стали публічними.

Кабмін, з огляду на черги зморених спекою абітурієнтів та їхніх батьків, вирішив розглянути можливість продовження терміну прийому документів у вишах. Хаос у приймальних комісіях для влади - аргумент більш, ніж переконливими: в одному з навчальних закладів батьки виламали дубові двері, а на величезних чергах "спраглих знань" навіть почали заробляти.

"Раніше обмежувалися тим, що ставили палатки з продуктами тому, що людина, яка стоїть у черзі хоче і їсти, і пити, а тим паче, на такому сонці, але, в той же час, пропонували набір абітурієнта, де звичайна папка, кілька файлів, ручки, декілька листочків, але це все коштує 12 гривень", - каже голова правління ГМ "Опора", член апеляційної комісії Ольга Айвазовська.

Дійшло до того, що прем'єр Микола Азаров привселюдно розкритикував чільника Міносвіти Дмитра Табачника за безлад у приймальних комісіях. Та всупереч позиції головного освітянина наполіг - термін прийому заяв до вищих навчальних закладів треба продовжити.

"Якась неправильно організували процес самі вузи і Міністерство освіти. Я попереджаю міністра, Дмитра Табачника, що ситуацію треба виправити. І треба сказати всім абітурієнтам, що термін прийому документів продовжено. Наприклад, на два тижня", - каже прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Для міністра освіти позиція прем’єра стала несподіванкою. Адже лише напередодні, порадившись з ректорами, він твердо констатував: вступна кампанія проходить нормально і подовжувати її ніхто не буде.

"Терміни вступної кампанії затверджені міністерством. Немає жодної небезпеки, жодного побоювання, що буде якимось чином порушений хід вступної кампанії", - каже міністр освіти і науки Дмитро Табачник.

Черги-чергами, а потрібно відпочити: і майбутнім студентам, і працівникам комісій, - не здавалися в Міносвіти. Ректори теж були одностайні, мовляв, і так встигнемо прийняти документи у всіх охочих.

"У той час, який залишився, до 31 липня ми із прийомом документів для вступу упораємося", - каже президент спілки ректорів, ректор КНУ ім. Шевченка Леонід Губерський.

Батьки ж абітурієнтів твердять протилежне: черги - страшенні, організація - жахлива, а відтак просять подовжити термін подачі документів на вступ.

"Людям дуже тяжко, ночують отут на лавочках, у парках, це ж страшне. Тому мені здається, було б зовсім непогано і навіть розумно, якби терміни подовжили", - каже батько абітурієнтки Сергій Косаренко.

"Дуже багато абітурієнтів стоять під університетами, я вважаю, що потрібно було подовжити і знаєте, що хочу сказати - в деяких університетах дуже погано приймають, дуже багато волокити", - каже тітка абітурієнтки Людмила.

"На сьогоднішній день моя дитина здала тільки в один вуз, оце був другий на сьогоднішній день взагалі до приймальної комісії, бо ми дуже іногородні", - каже мати абітурієнта Олена Дрозд.

Самі ж абітурієнти ситуацію не драматизують. Кажуть, готові займати черги з ночі, смажитися на сонці цілий день, аби лише подати документи, а навзамін отримати надію.

"В деяких університетах, я вже в два подала, то в одному мені дуже сподобалось - швидко все, в іншому - менш сподобалось. Ну, завтра подивлюсь, як тут і зможу судити. Буду подавати документи в п`ять, ну, всі, в які є можливість - всі подам", - каже абітурієнтка Олена.

"Я вважаю, що я встигаю, тому що я почала з 15 числа подавати документи і, наприклад, в один університет можна за два дні реально подати документи, то я вважаю, що хвате часу", - каже абітурієнтка Ганна.

Зрештою, в Міносвіти вигадали як і доручення прем’єра виконати і лице зберегти. На сайті Міносвіти з`явилося офіційне повідомлення, згідно з яким перший етап вступної кампанії все ж таки подовжено. Але не на два тижні, а лише на 5 днів - до 5 серпня.

Втім, у самих вишах та громадських організаціях акцентують увагу на тому, що оприлюднений документ - не наказ Міністерства, а тільки лист. Тож не має жодної юридичної сили і носить виключно рекомендаційний характер. А відтак чи приймати документи у вчорашніх школярів після 31 липня мають вирішувати самі виші на свій страх і ризик.