В Ужгороді відновлюють традицію ходіння по вугіллю.
Відчути силу вогню і полюбити його. В Ужгороді прихильники здорового способу життя відроджують традицію ходіння по розпеченому вугіллю.
Вуглеходіння своїми коріннями сягає ще дохристиянських часів. Це свого роду медитація, що зцілює душу та тіло. В основі закарпатської методики - ритмологія етнічної гуцульської музики. Саме вона допомагає швидко ввійти в той стан, коли не відчуваєш болю.
"Підготовка наша займає не більше 5-7 хвилин, не 20 - як у інших методиках. Друге - ми ходимо не по 3, а десь по 5 метрах. Саме головне, підготовка у нас іде швидко і люди входять в свідомий, контрольований стан", - каже розробник закарпатської методики вуглеходіння Богдан Дикий.
Березове вугілля має температуру 400 градусів за Цельсієм. Та головне - про це не думати і вміти налаштуватись. Так кажуть ті, хто вже рік загартовує себе цією методикою.
"Я не буду говорити, що здоров’я покращує саме ходіння по вуглям. Це радше перемога над собою. Бо все таки моржуємо ми регулярно, а ходити по вуглям - то час від часу. Раз в місяць, раз у два місяці. Це буде мій 3 досвід. Але бачите я тут, нема ніяких опіків, значить - все нормально", - каже медик Едуард Фегер.
Вуглеходіння - це не лише звільнення від страху, а й відновлення енергії фізичного тіла.
"На стопах ніг всі рецептори. Ви фактично робите той же самий масаж, те ж саме, що голки проколюєте. Тільки ви робите над температурою. Вся справа в тому, що ви її не відчуваєте, ту температуру. Якщо ви правильно налаштуєтеся", - каже розробник закарпатської методики вуглеходіння Богдан Дикий.
Вікових обмежень тут нема. Розпочати може будь-хто і будь-коли. Та ходити розпеченим вугіллям самому не бажано. Найкраще зосередитись допоможе лише група однодумців. Таких по всій Україні стає все більше і більше. Новачки задоволені.
"Ні, не гаряче. Лиш кажу, коли я вже майже доходила до кінця я усвідомила, що я йду по вугіллю босими ногами і тоді мене запекло", - каже Ольга Лорі.
"Боявся. Ноги не попалив. І вас запрошую другий раз", - каже Леонід.
Власні традиції вуглеходіння мають чи не всі країни світу. А закарпатську методику ходіння по розпеченому вугіллю незабаром матимуть змогу апробувати прихильники здорового способу життя у Києві.