Вбивства під Радою спровоковані самими депутатами, — політолог
У студії Телеканалу новин "24", — директор Українського Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник розповів про політичну ситуацію, яка склалася внаслідок голосування за конституційні зміни.
"Царькі" у Раді
Президент, згадуючи таких собі «царьків» говорив про колишніх партнерів по коаліції, які вчора виступали проти Конституційних змін. Варто нагадати, що вчора з п’яти фракцій коаліції — три проголосували "проти". На додачу представники цих фракцій ще намагались заблокувати трибуну, закрити сесію та закликали до протестів.
Розкол у коаліції
Це свідчить, що у коаліції вже проглядається очевидний розкол, навряд він перетвориться у формальний розкол і вихід фракцій, але у співпраці між двома ключовими частина коаліції — "Блоком Петра Порошенка" та "Народним фронтом" з одного боку та фракціями "Самопоміч", "Радикальна партія", "Батьківщина" — з іншого боку, найближчим часом ефективної роботи не буде.
Вчора під Верховною Радою було щонайменше п’ять партій.
Звинувачення проти "Свободи"
Проблема найбільш помітної партії з вчорашній подій ВО «Свобода» полягає у тому, що вони не можуть ефективно захиститися. Бо одна справа, коли під Радою стояли парламентські партії і зможуть знайти механізми для самозахисту від звинувачень, а інша справа, коли партія не має цих важелів.
Наразі рано когось звинувачувати. Це можна зробити лише суд. І навіть, якщо правоохоронці затримали певних осіб з числа цієї політичної партії, нам це не дає підстав звинувачувати усіх її членів.
Хто має відповісти за смерті під Радою
Кидання гранат було спровоковано бійкою, яка передувала цьому інциденту. Цей злочин був спровокований тою ситуацією, що склалася в парламенті і виплеснулася на вулицю. Тому всі члени коаліції несуть свою частину відповідальності за те, що трапилось.
А також спробою нав’язати ці зміни до Конституції без належного громадського обговорення. Навіть зміни Основного закону за часів Леоніда Кучми обговорювались понад 2 роки.
Речі, що розколюють суспільство повинні прийматись на референдумі чи відкладатись надовго у шухляду.
Російський слід
На мою думку, стверджувати, що вибух організований "рукою Кремля" немає підстав. Вибух, який пролунав під Радою є актом індивідуального терору, організованої акції тут не було. Як наприклад, розстріл 4 правоохоронців у Києві, які намагались затримати грабіжників.