Вчені можуть спостерігати за розвитком дитини з перший годин після зачаття
Виявляється, за розвитком дитини можна спостерігати не з третього місяця вагітності за допомогою УЗД, а і з перший годин після зачаття. Звісно, зараз мова йде про запліднення в пробірці.
Вчені винайшли спеціальний пристрій, за допомогою якого фіксується ріст заплідненої яйцеклітини. Постає питання - а для чого це все? Відповідь проста - щоб уникнути небажаних близнюків. Адже при штучному запліднені яйцеклітини імовірність, що ембріонів буде два або ж три - досить висока.
Головними експертами у цій галузі вважаються спеціалісти з клініки Мая, що у Японії. Саме вони і розробили нову технологію.
"Перш за все, ми намагаємося встановити, чи нічого не буде загрожувати розвитку ембріону. Ну, і звісно, ми можемо ще більше дізнатися про запліднення у пробірці", - каже керівник дослідницької групи Міо Ясаюкі.
Запліднення в пробірці може бути проблемним через оточуюче середовище. Адже яйцеклітина перші дні перебуває поза межами жіночого організму. Для того, щоб усе пішло як по маслу, потрібно скрупульозно відтворити середовище, як у матці.
Нововведенню надзвичайно зраділи жінки, які через певні причини не можуть зачати дітей без допомоги лікарів. Коли майбутня мати бачить, як розвивається запліднена яйцеклітина, це вже додає їй оптимізму та надії, що все буде гаразд.
Раніше запліднену яйцеклітину пересаджували через три дні після зачаття. Зараз за нею спостерігають на два дні довше, щоб упевнитися, що жодних негативних сюрпризів не буде. Науковці переконують - вже незабаром технологію почнуть застосовувати практично у всіх центрах для штучного запліднення.