Вчений розповів, звідки на Марсі міг взятись метан

14 травня 2016, 10:36
Читать новость на русском

До Марсу впевнено прямує новий космічний апарат. Він має дослідити поверхню планети. Нову наукову місію ExoMars запустили представники Європейського космічного агентства спільно з Роскосмосом.

У середині березня з космодрому Байконур стартувала ракета "Протон-М". Вона несе до червоної планети два апарати, які досягнуть Марсу у жовтні. Один з них відпрацює непросту посадку, а інший – дослідить атмосферу. Найбільше вчених цікавить метан, який вже раніше виявили на Марсі.

Всі знають, що метан продукують живі організми і болота. В обох випадках так відбувається через життєдіяльність мікроорганізмів, які виділяють гази,
– розповів науковий радник Європейського космічного агентства Марк Маккогрен.

Та живі організми не єдине джерело метану. Цей газ може виникати і внаслідок геологічної активності. Приміром, взаємодії води з гірськими породами чи таненні льоду. Тож завдання місії з'ясувати, звідки усе таки на Марсі взявся метан.

Мушу зізнатися, що доволі скептично ставлюся до версії існування життя на Марсі. Важливо зрозуміти, що сама наявність метану зовсім не означає, що там є живі організми. І поки не треба тішити себе ілюзіями,
– розповів головний дослідник Ніколас Томас.

Чи живуть на марсі мікроорганізми, вчені планують остаточно з'ясувати під час другого етапу своєї місії, коли відправлять туди марсохід. Він детально дослідить грунти червоної планети. Його запуск спочатку запланували на 2018 рік. А згодом перенесли на два роки.

Читайте також: Коли на Марсі з'явиться українська діаспора