Вчетверте стартував фестиваль сучасного мистецтва "ГогольFEST"
Без “ГогольFESTу” - культурне життя неповне. Фестиваль сучасного мистецтва стартував вчетверте. Його ексклюзивність у доступності - тут яблука роздають безкоштовно, фотографії стоять посеред саду, а на "Волгах" не просто їздять, а пишуть вірші.
“Чому на машині? Тому що вона дуже поетична - ця машина, поетичний той час, коли вона виникла - 60-ті роки, коли на неї дивишся, думаєш про дорогу, про те, щоб кудись поїхати далеко від того світу, який є зараз. І теж саме поезія - поезія це дорога, це втеча від реальності, від життя”, - вважає Федір Александрович (пише вірші на авто).
Під час фестивалю працює 5 програм - театр, музика, кіно, література та Visual Art Program.
“Це така універсальна концепція, яка означає розгалуження всього, тому це настільки абстрактна форма і вона може бути застосована скрізь - це природна форма, тому що розгалужується все, коли зростає, розвивається воно з точки, розгалужується в щось, це символізує дискретність постійного вибору - у нас є точка і безмежна кількість варіантів”, - каже Любов Малікова (створює скульптури і сувеніри).
А ще “ГогольFEST” - це натхнення звідусіль, а для створення шедеврів як матеріал використовують майже всі підручні засоби. Ярослав приїхав на фестиваль два дні тому, і вже встиг завести в кімнаті півника Петю. Каже, птаха надихнула його на створення фрески.
“Це якесь вугілля, сажа. Ця кімната колись горіла і те, що ось це сіре, сірий фон - це кіптява, яка залишилася. А якщо ганчіркою просто розмивати, то виходить ось цей білий фон, і віником, пальцем, ганчіркою, долонею це все діло робиться”, - розповів художник Ярослав Шварцштейн.
На відміну від минулого року, дислокацію фестивалю з "Арсеналу", що перебуває на ремонті, перенесли на територію кіностудії імені Олександра Довженка. Організатори фестивалю таким змінам тільки раді, мовляв, це дозволило збільшити масштаб заходу.
“Ми спеціально запрошуємо людей, театри, які й про Україну нічого толком не знають. Насправді в світі України немає - це все ілюзія, що хтось взагалі в світі підозрює про існування такої країни, як Україна, особливо в культурному контексті. Це одне з наших надзавдань для того, щоб відкрити Україну для українців і Україну для світу”, - зазначив президент фестивалю "ГогольFEST" Владислав Троїцький.
Фестиваль триватиме до 12 вересня, а у наступному році його презентуватимуть у Франції, Великій Британії, Польщі, Угорщині та Росії.