Вчительський "рекет": Міністерство освіти проти репетиторства
Міністерство освіти занепокоєне ситуацією з репетиторством, коли вчителі не викладають школярам матеріал, щоб потім заробляти на додаткових уроках.
Валерія займається репетиторством майже десять років. І, за її словами, рівень знань школярів, м'яко кажучи, бажає кращого, хоча сама Валерія в школі не працює.
Вчителі ж, які працюють у школах, своє репетиторство не афішують. І не дарма, адже в Україні давно склалася неприємна ситуація, коли один і той самий вчитель в школі викласти тему не може, проте от на додаткових заняттях викладається краще.
Читайте також: Відновлення Балаклії: у місті запрацювали школи
За радянських часів, розповів чиновник Павло Хобзей, якщо діти вчилися погано, то догану отримував вчитель. Тому зловживати на уроках боялися. Згодом така практика зникла. Тепер цю проблему у Міністерстві визнають, зі шкільним репетиторством хочуть боротися.
Ми це називаємо вчительський рекет. Коли вчитель не дуже якісно викладає, зате дуже добре веде приватні уроки,
– також заявив він.
В одній зі столичних шкіл займатися репетиторством давно заборонено. Її директор, Сергій Горбачов, переконаний, що батьки самі привчили вчителів до приватних занять.
У Міносвіти розповіли, що потреба в додаткових уроках зникне, коли приймуть новий закон про освіту. У старших класах школярі отримають більше уроків по профільних предметах. Як наслідок – більше знань. Стане ще краще, вирішили у відомстві, коли вчителям ще й значно підвищать зарплати.