Венеціанська комісія висунула 28 зауважень до судових новацій

19 жовтня 2010, 20:03

Європейська комісія “За демократію через право” висунула 28 зауважень до закону "Про судоустрій і статус суддів", ухваленого українськими парламентаріями в липні цього року.

Зокрема, занепокоєння у європейських експертів викликає нівелювання значення Верховного Cуду як вищої судової інстанції, а також розширення повноважень Вищої ради юстиції та принцип формування її складу.

“Достатньо гостро пройшли дебати у Венеціанській комісії. І певною мірою експерти, які готували висновки для усієї Венеціанської комісії, вживали навіть такі терміни, як політична атака на правосуддя, щодо знівелювання статусу Верховного Суду України”, - каже член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук.

Автори закону, в свою чергу, обіцяють дослухатись до рекомендацій комісії, проте, вибірково. Регіонал Сергій Ківалов прогнозує, що парламент врахує зауваження експертів в частині уточнення підстав для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, а також зауваження про неприпустимість будь-якого виду нагородження працівників Феміди.

“Все те, що необхідно внести, всі ті зміни, які не будуть суперечити Основному закону - Конституції України - звичайно, ми будемо враховувати. Ми будемо враховувати, питання, наприклад, ось як не враховувати питання, пов'язані з присягою судді. Звичайно, що її треба змінити”, - зазначив народний депутат, голова комітету ВР з питань правосуддя Сергій Ківалов.

У діжку дьогтю українських судових перетворень Венеціанська комісія додала й трішки меду. Наприклад, запровадження автоматизованого документообігу та ліквідацію військових судів - експерти назвали позитивними моментами судової реформи.