Верховна Рада дозволила "молодим" партіям брати участь у місцевих виборах
Верховна Рада дозволила політичним партіям, зареєстрованим менше, ніж за рік до дня голосування, брати участь у місцевих виборах. Щоб внести зміни до ухваленого 10 липня закону про місцеві вибори, народні обранці зібрались на позачергове зсідання.
Нова редакція документу, як відомо, висувати кандидатів дозволяла лише партіям, які зареєстрували свої місцеві осередки не пізніше, ніж за 365 днів до виборів. Нормативний акт тоді піддали критиці опозиція, вітчизняні і закордонні експерти.
Окрім термінів реєстрації, депутати також змінили порядок формування виборчих комісій. Кількість членів ТВК збільшили з 15 до 18 осіб. По 3 представники до них висуватимуть парламентські партії і блоки, інші 3 місця розігруватимуть між усіма іншими учасниками виборчого процесу.
“Додатково ще 3 людини можуть направити всі політичні сили, які знаходяться в даному регіоні, і зареєстровані і які беруть участь у виборах, як учасники виборів, і вибір щодо цих кандидатур проводиться в порядку жеребкування”, - каже народний депутат, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
У правлячій коаліції сподіваються, що таким чином задовольнили усі претензії опозиції. Хоча, виявляється, меншості таки не догодили. БЮТівці нарікають, жереб не вирішить проблеми, адже більшість в комісіях все одно залишиться за провладними силами.
“А для чого це було зроблено? Щоб все ж таки більшість коаліційна від партії коаліції в усіх містах: у Львівській області, в Криму в Івано-Франківській, все одно більшість комісій була від правлячої коаліції. І тому ці 3 чоловіки через жеребкування, вони ні яким чином не вплинуть на підрахунок голосів”, - вважає народний депутат, фракція БЮТ Сергій Міщенко.
Не подобається опозиції і той факт, що політичним блокам так і не дозволили висувати своїх кандидатів у депутати і мери. Останнім, щоб балотуватися на посаду міського голови, треба обов`язково вступати у партію.
“Продовжується практика застосування антиконституційної норми. Коли треба буде, в тому числі кандидатам на мерів висуватися через партії і вони позбавляються конституційного права на самовисунення, таким чином це теж обмеження прав і повноважень місцевих громад”, - запевняє народний депутат, фракція НУ-НС, група "За Україну!" В’ячеслав Кириленко.
Внести свої корективи у суперечливий закон опозиціонери намагалися, однак жоден з альтернативних законопроектів так і не набрав необхідної кількості голосів.