Верховна Рада: оточена трибуна, Податковий кодекс, районні ради і проекти опозиції
Парламентські канікули закінчились офіційно - у вівторок відкрилась чергова сесія Верховної Ради. Опозиція зустріла своїх колег по парламенту протестними плакатами і ультиматумами. Утім дістатися трибуни їм не вдалося.
Депутати-“регіонали” оточили трибуну ще до того, як перший “біло-сердечний” з`явився в сесійній залі.
“Коаліційні фракції вирішили спрацювати на випередження. Депутати давно усвідомили просту парламентську істину. Якщо не хочеш, щоб політичні опоненти завадили реалізації твоїх планів, маєш захопити трибунку першим”, - каже журналіст Юлія Шост.
Щоб Верховна Рада могла спокійно працювати, “регіонали” пильно стежили за порядком в залі. Першим ділом депутати зобов’язали Кабмін знову переписати проект Податкового кодексу і якнайшвидше подати його до парламенту.
“До 23-го числа ми будемо готові пройти комітети, і винести його на перше читання у ВР. А далі - у нас ще є можливість подивитися уважно на цей документ. Якщо там будуть допущені якісь помилки, значить треба попрацювати над ними”, - каже народний депутат, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Коли дійшла черга до опозиційних законопроектів - жоден з 3-х запропонованих документів щодо запровадження мораторію на підвищення цін на газ не набрав необхідної кількості голосів.
“Встановлення тарифів на комунальні послуги, нижчі за розміри економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування, не допускається і може бути оскаржене в суді”, - зазначив народний депутат, фракція Партії Регіонів Михайло Чечетов.
“В Україні щороку видобувається 20 мільярдів кубів газу, на споживання для побутових споживачів використовується 18 мільярдів кубометрів. Ціна, собівартість видобутку українського газу - 150 грн. за тис кубів. А нашим громадянам цей газ нинішня влада пропонує по 2-3 тисячі грн. за тис кубометрів”, - сказав народний депутат, фракція БЮТ Олег Ляшко.
Втім, незважаючи на заблоковану трибуну, народні обранці продовжили розгляд порядку денного. На вечірньому засіданні Верховна Рада підтримала пропозицію Київради про ліквідацію райрад у столиці - мерія отримала право самостійно вирішувати питання територіального устрою. Тепер районні ради можуть утворюватися або за рішенням столичної громади ухваленим на референдумі, або за рішенням Київської міської ради.