Верховна Рада скасувала 12-річне шкільне навчання

6 липня 2010, 19:53

Діти знову ходитимуть до школи 11 років, а з 5-ти років малечу залучатимуть до обов`язкової дошкільної освіти. Автори законопроекту таким чином сподіваються полегшити життя школярам і їхнім батькам.

“Хай вони спитають своїх виборців, що вони хочуть. Ну не можна ж іти на 180 градусів по відношенню до того, чого хочуть 80% виборців, по відношенню до того, що хочуть 80% населення. При чому не слюсарів-токарів, а вчителів, старшокласників, кому вчитися, і дуже важливо батьків”, - каже голова фракції Блоку Литвина Олег Зарубінський.

Утім, голова парламентського комітету з питань науки і освіти Володимир Полохало побоюється: якщо Україна повернеться до 11-річної середньої освіти, вітчизняні шкільні атестати не будуть визнаватись за кордоном. А НУ-НСівець Олесь Доній вважає, що рішення парламенту спрямоване на русифікацію молодого покоління.

“У більшості європейських країн зараз є прийнятною 12-річна освіта. Якщо Україна намагається все ж таки інтегруватися в європейський простір, то вона приймає і основи Болонської системи і основи системи навчання. В даному випадку запровадження 12-річної системи освіти це було би наближенням до європейської практики. А відхід від цієї системи і наближення до російської практики - це запровадження 11-річної системи освіти. В цьому основний підхід. Тобто ніхто зараз не аналізував з боку влади, яка система краща” - поділився народний депутат, фракція НУ-НС Олесь Доній.

В опозиції також попередили - для запровадження повноцінної дошкільної освіти у держави просто не вистачить грошей. Нагадаємо, 12-річну освіту запровадили у 99-му році. Урядовці сподівалися - так діти у старших класах здобуватимуть ще й профільну освіту.