Верховна Рада таки ухвалила закон про Кабмін

7 жовтня 2010, 13:26

За це рішення проголосували 252 обранці. Відтак після скасування політреформи 2004 року саме Президент тепер призначатиме та звільнятиме прем'єр-міністра та увесь склад Кабміну.

"Зміни, які передбачаються, вони випливають з тексту Основного закону, вони стосуються формування кабінету міністрів, призначення прем'єр міністра України їх звільнення, відправлення у відставку, способу прийняття рішень Кабміну, взаємодії Кабміну з іншими органами держвлади", - каже міністр юстиції України Олександр Лавринович.

Щоправда і це ще не все, прерогатива гаранта Конституції тепер призначення та звільнення голови СБУ. Єдине чого можуть вимагати парламентарі від керманича Служби Безпеки - так це звіту, до того ж лише 1 раз на рік. Також відтепер доля губернаторів у руках глави держави - він їх призначатиме, чи звільнятиме одноосібно, а не за поданням Кабміну.

Перед Президентом матиме страх за посаду і генпрокурор, тільки перша особа держави має право залишити його без роботи. Втім обиратимуть генерального прокурора все ж за згодою парламенту. Втім опозиція запевняє, що до закону про Кабмін більшість пододавала значну кількість поправок, які з рішення Конституційного суду щодо скасування політреформи нічого спільного не мають.

"Пан Лавринович сказав, що законопроект приводить до відповідності рішення КСУ – це неправда. В цей законопроект включено десятки інших положень, які жодним чином не випливають з рішення КСУ. І зміст цих положень - концентрація влади в руках особисто Президента, позбавлення парламентського контролю за діяльністю силових структур, за бюджетним процесом і багато чого іншого", - каже народний депутат, фракція НУ-НС Анатолій Гриценко.

Нагадаємо уряд подав Верховній Раді проект закону про Кабінет міністрів на початку тижня. Це стало можливим після того, як 1 жовтня Конституційний суд скасував політреформу 2004 року, повернувши відтак країну до Основного закону зразка 1996 року.