Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону про Кабінет міністрів
Одному розширили, решті - врізали. Нардепи ухвалили нову редакцію закону про Кабмін.
Адже тепер Україна - знову президентсько-парламентська, тож підкорегували повноваження Уряду, Верховної Ради і Президента.
”Спеціально Кабінет міністрів не розробляв новацій в чинний закон. Було виконано рішення КСУ. І тут поле для дискусії значно звужується”, - каже міністр юстиції України Олександр Лавринович.
Опозиції документ, підготовлений тимчасовою спеціальною комісією, одразу не сподобався.
”Там записано з два десятки абсолютно не тих новацій, які пов`язані з рішенням КС і всі вони без виключення спрямовані на обмеження повноважень ВР, на обмеження повноважень Уряду, як колегіального органу, на обмеження повноважень Уряду АР Крим, на втрату контролю за силовими структурами”, - каже народний депутат, фракція НУ-НС Анатолій Гриценко.
”Прем`єр отримує цілу низку повноважень колегіального органу, підміняючи його собою, що є неконституційно. І говорилось про те, що Президент отримує цілу низку повноважень призначення на посади, які не передбачені Конституцією України”, - каже народний депутат, фракція НУ-НС Юрій Ключковський.
Та зауваження опозиції не завадили 252 нардепам підтримати закон, який, зокрема, змінює порядок призначення та звільнення керівників силових структур. Відтепер Президент зможе звільняти Генпрокурора без згоди парламенту, призначати голову СБУ без участі нардепів та підпорядкувати собі цю спецслужбу. Парламент навіть позбавив себе права контролювати діяльність Служби безпеки України, а Кабмін - пропонувати кандидатів на посади голів держадміністрацій. Черговий крок нардепів у приведені законодавства у відповідність до нової Конституції - зміна Закону про регламент Верховної Ради. Парламентарії розглянуть його у п’ятницю.