Верховна Рада ухвалила поправки до закону про Кабмін

17 березня 2011, 23:28
Читать новость на русском

Таки сталося - вся влада Президенту! Нашвидкуруч Верховна Рада ухвалила поправки до закону про Кабмін, чим суттєво урізала повноваження Прем’єр-міністра та членів уряду.

Законопроект, який депутати побачили за 10 хвилин до голосування, перетворив Президента на очільника виконавчої гілки влади - б’ють на сполох в опозиції, мовляв, таких повноважень не було навіть у Леоніда Кучми.

“Після прийняття закону про Кабмін Прем’єр-міністра вже не існує, він позбавлений всіх повноважень, він навіть не може ініціювати відставку члена уряду, якщо той краде. Натомість, він з Інтернету дізнаватиметься, кого Президент зняв, а кого призначив”, - каже народний депутат, фракція НУ-НС Анатолій Гриценко.

У провладній фракції заяви опозиції називають перебільшенням. Насправді, пояснюють, парламент привів чинне законодавство у відповідність з Основним законом.

“Ми даними законопроектами, закон про Кабмін і другий закон про центральні органи влади, привели документи у відповідність до Конституції 96-го року, яка затверджена. І тут немає ніяких інших мотивів з цього питання”, - сказав народний депутат, фракція Партії регіонів Олександр Єфремов.

Водночас інший, ухвалений поза регламентом документ - закон про центральні органи виконавчої влади, фактично перетворив міністрів і Прем’єра на маріонеток, - констатують опозиціонери. Справа у тім, що відтепер питання внутрішньої діяльності міністерств, такі як складання кошторису чи штатного розпису, міністри вже не куруватимуть.

“Вважається, що вони будуть політичними особами. Однак їх статус не врегульований ні законом про Кабмін, ні цим законом. Таким чином, якщо Конституція не передбачає для них жодних обмежень, вони будуть мати право займатися підприємницькою діяльністю, суміщати з будь-якою іншою роботою свою посаду і більше того, на них не дуже буде поширюватись закон про боротьбу з корупцією”, - каже народний депутат, фракція НУ-НС Юрій Ключковський.

В опозиції вважають, що намагання Президента позбавити повноважень уряд має розглядати Конституційний Суд. Відтак, після підписання Януковичем двох законопроектів депутати підготують відповідне подання.