Верховна Рада ухвалила усі статті закону про протидію корупції
Верховна Рада традицій не порушує. Зала напівпорожня, а закони ухвалюються. Пізно ввечері в четвер Україна таки отримала повноцінний закон про протидію корупції.
Обранці ухвалили у повторному другому читанні кілька статей, перехідні положення закону і сам документ в цілому. Ухвалювали довго, нудно, обговорюючи усі поправки. Щоправда провладні - отримували потрібну більшість голосів, а от опозиційні у більшості не ухвалювалися. Процес викликав обурення серед нардепів.
"Законопроект у цьому виконання не є боротьбою з корупцією, а є встановленням тоталітарного режиму в державі", - каже народний депутат, НУ-НС Ярослав Джоджик.
"Ну, і час вибрали - 19.08 щоб взяти всіх змором. Так всіх не візьмеш. Але голосування проходить з порушенням Конституції - за інших осіб", - каже народний депутат, НУ-НС Юрій Кармазін.
Пізня година, великий обсяг інформації який доводилося опрацьовувати зробили свою справу - без сварок не обійшлося:
"Єдине завдання, єдине - визначити посадові особи приватного права. Чому ви цього не зробили? Поясніть", - каже віце-спікер Верховної Ради Адам Мартинюк
"Я поясню але не кричіть, а то ще прийдете додому і на жінку накричите", - каже народний депутат, ПР Іван Вернидубов.
А коли пристрасті вщухли, народні обранці швиденько пробіглися рештою поправок. Відтак, воля Президента - виконана. Україна отримала довгоочікуваний антикорупційний закон. У більшості знають - цим законом корупцію не побореш. Проте підколоти вкотре опозицію не втрачають можливості.
"У нас дуже високий рівень корупції і ставлячи на голосування цей законопроект, Президент дав зрозуміти: треба з ним боротися і що деяким треба про це задуматися. І щоб не вийшло те, що сьогодні одні кричать, що їх по політичним мотивах переслідують, а насправді це злодії", - каже голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Закон про протидію корупції почне діяти з 1 липня - окрім статті про фінансовий контроль. Чиновники ще мають час переписати майно на родичів - адже декларувати свої статки вони будуть лише з наступного року.
Зазначимо, закон чітко визначає коло суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення. Також встановлює обмеження - тобто використання службового становища, одержання подарунків, роботи близьких осіб, фінансового контролю - для посадовців, які одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджетів.