Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Податковий кодекс України

18 листопада 2010, 23:29

В уряді задоволені. Кажуть, якщо щось і незрозуміло - кому треба - розберуться.

”Та людина, яка є реальним бізнесменом знайде свій шлях і держава завжди підтримає реального бізнесмена. Якщо людина була, скажемо, м’яко кажучи, той яка використовувала цей режим тільки для того, щоб несплачувати податки - да, там будуть дуже великі проблеми”, - каже заступник міністра фінансів України Тетяна Єфименко.

У свою чергу, опозиції такий податковий кодекс не потрібен. Депутати від меншості демонстративно повернули свої копії проекту голові Податкового комітету Віталію Хомутинніку, який два дні бився на трибуні, захищаючи урядове дітище.

”Ми категорично проти того, що відбулося .Це подарунок влади народу після виборів, після перемоги на виборах-податковий кодекс."Подарунок" ми повертаємо, вам цей подарунок. Заберіть його - цивілізовано й культурно. Заберіть цей подарунок - народ таких речей вам не простить”, - каже голова фракції БЮТ Іван Кириленко.

У провладній більшості виправдовуються - ухвалили компромісний варіант. А критикам закидають, що ті і на це не спромоглися.

“Безперечно ідеальний документ в даній формі і прийнятий не може бути, але ми прийняли максимально компромісний закон, який на сьогоднішній день, я сподіваюся, дозволить нам зорганізувати роботу в економіці держави таким чином, що ми будемо рухатися вперед”, - каже голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Ухвалили, і вже наступного дня планують вносити правки. Більшість каже - "технічні". Меншість - що невідомо які, так само як не відомо і до чого вони призведуть.

”Обмежують підприємницьку діяльність, звідси я прогнозую масове складання підприємцями своїх документів, тобто делегалізація, відповідно прогнозую зменшення надходжень до бюджету. Ну, принаймні, від цієї категорії, оскільки не збільшується надходження в бюджет від інших категорій, окрім того, суттєво погіршується ситуація для середнього бізнесу, тому що в чотири рази підвищено ставки податку на землю”, - каже народний депутат, НУ-НС Ксенія Ляпіна.

Противники кодексу не здаються і ще обіцяють поборотися з ним у Конституційному суді. Тим паче, кажуть, підстав для цього більше, ніж достатньо. Вистачить хоча б того, що разом із Податковим внесли зміни у господарський кодекс, що власне Конституційний суд раніше і заборонив.