Новий захист бронежилета: ветеран АТО створює спорядження для військових
Херсонець Юрій Прошуров запропонував свій аналог тактичного спорядження. Ветеран російсько-української війни шиє максимально зручні плитоноски.
Відповідна амуніція не громіздка і не сковує рухи, схожу використовують американські "морські котики". Прошуров розповів, що все зробили так, щоб знімати навантаження з плечей і переносити його на всю спину.
До теми Прикриваються коронавірусом: Росія перетворила окуповані території на в'язницю "Ізоляція"
Херсонець пояснив, що якщо використовувати плитоноски разом із поясом і упорами, то всю вагу бронежилета буде перенесено на таз.
Коли виникла ідея шити спорядження
Ідея шити тактичне спорядження у 28-річного Юрія Прошурова з'явилася під час служби в зоні АТО. У 2014 році він записався добровольцем у батальйон "Херсон". На службі підрозділ чоловіка охороняв блокпости та патрулював території у таких гарячих точках, як:
- Курахове;
- Золоте;
- Сватове;
- Попасне.
Учасник АТО пригадав – носіння бронежилета стало ще одним випробуванням. За словами Прошурова, відповідні спорядження були незручними.
Носіння бронежилета стало випробуванням / Фото 24 каналу
Забезпечення армії на початку війни
На початку війни забезпечення армії бажало кращого – спорядження не вистачало. Бійці носили бронижелети придбані за волонтерські чи власні гроші.
У Юрія Прошурова грошей на амуніцію не було, тож він вирішив пошити її сам. Перші викройки робив за уроками з пошиття рюкзаків, які знайшов у ютубі. Він створив перші плитоноски для себе та друга.
Купив першу побутову радянську машинку, вона досі стоїть, як пам'ятка. Зробив (плитоноску – 24 канал) собі і потім все переросло в хобі у вільний час,
– розповів учасник військових дій.
Перші викройки – за уроками з пошиття рюкзаків / Фото 24 каналу
Власний бренд спорядження
Наразі у Юрія Прошурова є своє підприємство і власний бренд тактичного та туристичного спорядження, зокрема захисники вже оцінили:
- плитоноски;
- наплічники;
- ремені.
Прошуров створив власний бренд спорядження / Фото 24 каналу
Припустимо, на ротацію, ти береш на себе один бронежилет та набір підсумків. І з цим перебуваєш на позиціях. Якщо спорядження підведе, то від цього може залежати життя,
– сказав військовий Пахамов.
Він наголосив, що вибираючи спорядження, дуже важливими є надійність та зручність.
Читайте також Понад 13 тисяч загиблих: в ООН підрахували кількість жертв конфлікту на Донбасі
З чого складається амуніція
Для амуніції Юрій Прошуров використовує найдорожчу кодуру – тканину для бронежилетів. Вона відштовхує воду й має поліуретанове покриття. Нитки учасник АТО закуповує польські, які не рвуться, водночас фурнітура – італійська, яку використовують для швидкого скидання бронежилету.
Прошуров використовує найдорожчу кодуру / Фото 24 каналу
Наразі амуніцію атовець виготовляє сам, але вже скоро в нього з'являться помічники, адже свою справу він хоче розвивати.