Вибори в Раду будуть цікаві, українці голосуватимуть ситуативно, – експерт

1 серпня 2017, 07:01
Читать новость на русском

Останні соцопитування показують, що партії стабілізувалися у своїх електоральних ядрах. Спостерігається певна тенденція: не відбувається взаємного перетоку електоральних симпатій між партіями. На наступних парламентських виборах будуть цікаві змагання, оскільки виборці, швидше за все, голосуватимуть ситуативно.

Про це сайту "24" розказав виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

За словами експерта, згідно з останніми соцопитуваннями, рейтинг БПП стабілізувався, поступово – після осіннього сплеску на тлі закликів до нового Майдану – сповзає вниз популярність "Батьківщини". Немає суттєвого збільшення популярності "Опоблоку", і рейтинг партії "За життя" Рабіновича також зменшився. Це, на його переконання, показує, що не відбувається взаємного перетоку електоральних симпатій між партіями.

Читайте також: Дочасні вибори і недоторканність: який сценарій розігрують українські політики?

Приміром, нагадує Леонов, свого часу такий перетік виборців спостерігався від "Батьківщини" до "Нашої України" Віктора Ющенка і навпаки. Якщо одна партія втрачала, то інша набирала. Так само було між Партією регіонів і комуністами.

Зараз всі партії стабілізувалися у своїх електоральних ядрах. І дуже багато українців просто спостерігають за ними, якщо розчаровуються в політсилі, то відходять у бік. Тому на наступних парламентських виборах будуть цікаві змагання, оскільки виборці, швидше за все, голосуватимуть ситуативно,
– вважає Олександр Леонов.

Нагадаємо, згідно із соцопитуванням, проведеним Фондом "Демократичні ініціативи" імені Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова, лідером симпатій виборців наразі є партія "Батьківщина". Її підтримують майже 11,2% громадян. Друге місце посідає Блок Петра Порошенка "Солідарність" – 9,3%. Третє місце поділяють партії "Громадянська позиція" (8,3%) й "Опозиційний блок" (8,4%). П’ятивідсотковий бар’єр також долають партія "За життя" (7,7%), Радикальна партія Олега Ляшка (7,3%) і Об’єднання "Самопоміч" (5,8%).