Вибори в Росії: що очікувати Україні

17 вересня 2016, 14:33
Читать новость на русском

Вже у неділю росіяни обиратимуть новий парламент. Від їхнього вибору залежать і відносини між Україною та РФ.

Однак виборці мають всі шанси привести до влади старий парламент. Про це свідчать дані і прокремлівських, і незалежних соціологів. Четвірка основних претендентів на крісла у Думі незмінна. І стабільна першість – у путінської "Єдиної Росії".

У старій-новій Думі знову засідатимуть Ліберально-демократична партія Володимира Жириновського і комуністи. На четвертій позиції – "Справедлива Росія", яка суттєво втратила підтримку.

Через економічну кризу останнім часом поповзли униз і рейтинги Путіна та Медвєдєва. А з ними, хоча й некритично, і позиції "єдиноросів". Люди невдоволені тотальним безробіттям та невиплатою зарплат. Пенсіонери з осторогою сприйняли заморозку індексації пенсій.

Читайте також: Путін демонструє, що Крим – Росія, – Чубаров про поїздку лідера РФ на півострів

Однак дива не станеться. Люди, прагнучи змін, шукають розради у "кишенькової опозиції" – ЛДПР та комуністах.

Чи це провладна партія, чи так звана опозиція – маю на увазі системну опозицію – це партії його величності. А його величність, на відміну від британських монархів, дуже самодержавний цар,
– зазначив директор Московського Центру Карнегі Дмитро Тренін.

Що стосується реальної опозиції, то тут шанси більш ніж мізерні. А в перемогу не вірять і самі опозиціонери.

Люди навіть не вірять, що в Росії може бути альтернатива цій владі,
– переконаний лідер опозиційної партії "Яблуко" Григорій Явлінський.

Схоже, повтору протестів на Болотній площі очікувати марно. У ОБСЄ вже заявили – на цих виборах масштабних фальсифікацій не буде. Більше того, це волевиявлення може стати найчеснішим за останні 20 років.

Читайте також: Передвиборчий концерт на площі Леніна у Криму завершився пожежею

А ось найскладнішим запитанням для України стануть вибори в окупованому Криму. Україна не може перешкодити голосуванню на непідконтрольній території. Офіційний Київ вибори не визнає, а усіх імовірних переможців внесуть до чорного списку. Лідер ЄС, США та Канади теж дали зрозуміти, що обрані у Криму кандидати не будуть легітимними й формально ті потраплять до санкційного списку Заходу.