Відкрилась виставка "ВождіЛеніє", присвячена ватажку Жовтневої революції
У столиці презентували експозицію "ВождіЛеніє", на якій вперше за останні 20 років представили експонати з фонду колишнього музею Леніна.
Тетяна Селезньова (журналіст): “Кожен благонадійний радянський художник мав щомісяця створювати не менше 10 портретів Ілліча. Постать вождя революції таким чином множилася в геометричній прогресії. Частина цього надбання представлена сьогодні в Українському домі”.
240 експонатів музейних фондів - тут і особисті речі вождя пролетаріату, які свого часу передав Московський музей, і подарунки Леніну від робітників, і фрагмент кабінету Ілліча. І навіть сорочка, у якій, - зазначають музейники, - Ленін був "у розливі" в Шушенському.
Ніна Шейко (завідувач музею): “З політичних мотивів вилучати з колекції ми не маємо права, розумієте. Це історія і ми нікуди від того не дінемось”.
Поряд з полотнами народних і заслужених художників епохи соцреалізму, представлені роботи 35 молодих українських митців. Вони намагалися створити свого Леніна.
Стас Волезловський (український художник): “У дитинстві, у школі, нам розказували, що Ленін знав майже всі мови. Я вирішив, що мова дельфінів була йому не чужою. І ось іде розповідь, як Ленін познайомився з дельфіном, він вирішив зануритися, у них зав'язалася розмова про погоду”.
"ВождіЛеніє", за твердженням організаторів, позбавлене політичного контексту. Це не відновлення культу вождя, - кажуть вони, - це зречення такого явища. За 5 днів, що триватиме експозиція, нібито, очікується 30 тисяч відвідувачів.