Відмова від мінських угод підштовхує Захід постачати Україні військову техніку, — дипломат
Відмова Росії від виконання мінських домовленостей може змусити Захід постачати офіційному Києву військову техніку. Таку думку висловив голова Мюнхенській конференції з безпеки, німецький дипломат Вольфганг Ішингер.
Про це він написав у своїй статті ""Як стабілізувати Україну, не ведучись на ігри Путіна" (How to Stabilize Ukraine without Playing Putin's Game), опублікованій у Spiegel Online International.
За його словами, агресивна реакція на дії Росії може бути небезпечною, оскільки це може призвести до ескалації ситуації. У цій ситуації, на його думку, необхідно намагатися домовитися з Москвою про деякі фундаментальні основи військової транспарентності і стриманості.
"Однак, насамперед, наше головне завдання полягає в підтримці та стабілізації ситуації в країні, яка є головною жертвою цього нового ревізіонізму: Україні", — підкреслив він.
За словами німецького дипломата, після безрезультатності останніх мінських переговорів і наростаючої ескалації, склалося нестійка ситуація.
В даний час Захід радить Києву утриматися від активних військових дій, закликаючи Україну якнайшвидше реформувати свою політичну та економічну систему, скоротити витрати і боротися з корупцією. З таким видом терапії, як довго пацієнт проживе? Чи будемо ми говорити комусь посеред серцевого нападу пробігти марафон?
— пише Ішингер.
Він висловив переконання: якщо Захід не хоче подальшої дестабілізації ситуації на Донбасі, він повинен переконатися, що Україна "матиме всі шанси вижити, у військовому та фінансовому плані" і без зовнішньої допомоги цього досягти неможливо.
"Бернар-Анрі Леві і Джордж Сорос, як і інші, стверджують, що невідкладні фінансові потреби Києва становлять до 15 мільярдів доларів. Це великі гроші — але це, звичайно, менше, ніж вартість довгострокового хаосу, руйнувань, невизначеності і нестабільності в центрі Європи", — підкреслив Ішінгер.
Крім того, за його словами, Україна потребує кращої і більшої складної військової техніки для захисту себе від добре оснащених і натренованих Росією бойовиків. При цьому дипломат переконаний, що саме НАТО не повинно надавати військову допомогу, оскільки це буде ще одним приводом для Росії назвати стратегію розширення НАТО "джерелом усього зла".
Водночас, за словами німецького дипломата, деякі союзники по НАТО, можуть підтримати Київ у військовому відношенні, пов'язуючи це з діями Росії на шляху реалізації мінських угод.
Відмова Росії сприяти імплементації мінських угод може не залишити західним країнам іншого вибору, окрім як постачати військову техніку в Київ — і Москва повинна бути повністю поінформована з приводу тієї відповідальності, яку вона може понести,
— вважає Ішінгер.
Нагадаємо, американський мільярдер, засновник фонду "Відродження" Джордж Сорос заявив, що президент Росії Володимир Путін хоче встигнути знищити Україну до економічного колапсу в Росії.