Відносини з НАТО необхідно наповнювати конкретикою, – експерт

7 вересня 2016, 23:00
Читать новость на русском

Президент Петро Порошенко не випадково у своєму виступі перед парламентом зупинився на питанні вступу до НАТО. Липневий саміт Альянсу у Варшаві позначив безпрецедентно високий рівень відносин Україна-НАТО. Їх треба наповнювати конкретним змістом, щоб зміцнити Збройні Сили України.

Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда, коментуючи заяву президента про вступ України до НАТО.

За його словами, тепер Україні треба працювати над відповідністю стану справ в Україні стандартам Альянсу. Наша країна не може дозволити собі подавати заявку на вступ до НАТО, не будучи підготовленою на "відмінно з плюсом". Крім того, сьогодні дійсно зростає підтримка євроатлантичного вектору розвитку України в суспільстві.

Читайте також: Думки про НАТО: коли і як Україна зможе приєднатися до Альянсу

В той же час, зауважив він, процес євроатлантичної інтеграції не буде одномоментним, швидше – доволі тривалим.

Проте не варто забувати, що питання приєднання України до НАТО – надзвичайно потужний подразник для Росії, яка не гребуватиме жодними методами, аби не допустити цього. І це не лише прямі методи тиску, але і опосередковані. Зокрема, застосування лобістських механізмів у країнах-членах НАТО, де рішення, як відомо, ухвалюються консенсусом,
– наголосив політичний експерт.

Політолог зауважив: у Росії добре розуміють, що євроатлантична інтеграція України може змінити ситуацію в Європі, тому докладуть максимум зусиль, аби цього не допустити.

На жаль, не виключено, що в такому випадку це призведе не лише до ескалації конфлікту на Донбасі, але і прямої військової агресії з боку РФ,
– підкреслив Євген Магда.

Нагадаємо, 6 вересня президент Петро Порошенко виступив перед парламентом з щорічним посланням. Зокрема, глава держави зазначив, що стратегічна мета України – вступ до НАТО.