Відставка Яценюка: що буде далі?

10 квітня 2016, 19:50
Читать новость на русском

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, не отримавши підтримки у парламенті, вирішив сам подати у відставку. Це рішення йому далося не просто: про відставку говорили вже не перший місяць.

24 Канал зібрав для вас наважливіші факти про відставку Яценюка і політичне майбутнє країни.

Чому Яценюк пішов?

Сам Яценюк пояснює свою відставку "штучно розв'язаною політичною кризою".

Бажання змінити одну особу засліпило політиків і паралізувало їхню волю до реальних змін. Процес зміни Уряду перетворився на бездумний біг на місці,
— сказав прем'єр у відеозверненні.


Однак гостра криза в українському політикумі виникла ще в лютому. За відставку Яценюка виступили дві фракції коаліції – "Самопоміч" і "Батьківщина". Вони навіть почали збирати підписи у парламенті.

16 лютого в Раді відбулося голосування за відставку Яценюка за поданням президента. Та воно виявилося повністю провальним — знайшлося лише 194 голоси з потрібних 226-ти. Тож українцям залишалося чекати лише особистої ініціативи Арсенія Петровича.

Коли він офіційно піде у відставку?

Офіційне голосування за відставку Яценюка відбудеться у Верховній Раді у вівторок, 12 квітня. За словами Саакашвілі, президент Петро Порошенко вже отримав подання від прем'єра.

Майбутнє Яценюка

Яценюк залишиться в політиці. Він планує займатися законотворчістю: новим виборчим законодавством, Конституційною реформою, судовою реформою. Крім того, Яценюк має амбітні плани здійснювати коаліційний контроль за курсом нового уряду, забезпечити міжнародну підтримку України і членство в Європейському Союзі.

На думку політолога Сергія Тарана, тепер Яценюк матиме можливість говорити просто як політик, а не як прем’єр-міністр.

Хто замість нього?

Найімовірнішим кандидатом на посаду прем'єр-міністра є нинішній спікер Володимир Гройсман. Він уже назвав п'ять пріоритетів своєї антикризової програми.

Джерела, знайомі з ходом переговорів щодо формування нового Кабміну, назвали прізвища людей, які, швидше за все, займуть посади в міністерствах. Хто ці люди — читайте у статті нижче.

Щоб перейти на статтю, клацніть на зображення

Ймовірно, що у новому Кабміні не буде Андрія Пивоварського і Наталії Яресько.

Чи підтримає Захід новий уряд?

За інформацією політолога Тараса Березовця, склад уряду на чолі з Гройсманом озвучений американській стороні, з її боку питань немає.

США підтримають нового прем'єра і новий уряд України, якщо вони будуть відповідати чотирьом умовам.

Чи буде підтримка в Раді?

На сьогоднішньому етапі триває збір голосів для формування коаліції у складі фракцій БПП і "Народного фронту". Про створення нової коалції можуть оголосити вже 12 квітня.

Наразі жодна фракція не виявила бажання долучитися до згаданих політичних сил. Однак у "Самопомочі" заявили, що депутати фракції будуть конструктивно співпрацювати із новим урядом та з новим прем’єром.