Вихід Британії з Євросоюзу: які можуть бути наслідки

17 жовтня 2018, 13:05
Читать новость на русском

У середу, 17 жовтня, лідери усіх країн-членів Євросоюзу зберуться у Брюсселі. Для того, щоб визначитись зі сценарієм виходу Великої Британії з ЄС. Одні прогнозують, що вдасться досягти м'якої угоди, інші ж передбачають жорсткий вихід.

Йшли на референдум, як на свято, з великими очікуваннями на подальшу долю Британію – так розповідала про референдум Тереза Мей, ще у 2016 році. Коли виникло питання про вихід Об'єднаного Королівства із Європейського Союзу, тоді голоси розділились приблизно навпіл. 3% вирішили долю країни, відтоді і розпочався тривалий процес розірвання відносин.

Читайте також: Brexit без угоди можливий, як ніколи раніше, – Туск

Нині настрої британців є неоднозначними.

"Я голосував, щоб піти. Але я б хотів проголосувати, щоб залишитися", – зазначив працівник лондонського шпиталю Дарен Сміт.

Гадаю, потрібен ще один референдум, і я думаю, що результат буде іншим,
– пояснив державний службовець Чедер Весдью.

17 жовтня Рада Європи буде вирішувати чи ця угода буде укладена. Адже ситуація щоразу стає складнішою, а все через непоступливість королівства у багатьох питаннях.

Під час референдуму не обійшлось тут і без "брудних рук Кремля". Росію звинувачують у впливі на британців через соціальні мережі та у фінансуванні ініціаторів референдуму. Про це писало британське видання The Guardian, посилаючись на канцлера британської скарбниці Філіпа Геммонда.

Єдина країна, яка б хотіла нашого виходу з Євросоюзу – це Росія,
– йдеться у повідомлені.

Тим часом Франція заявила про готовність будувати кордон на протоці Ла-Манш, через яку здійснюється сполучення острівної Британії з материковою частиною Європи.

Вихід з Європейського Союзу може негативно вплинути і на британську економіку. Фахівці стверджують, що сума збитків становить близько 40 мільярдів євро. Офіційно вихід Великої Британії з Євросоюзу заплановано на квітень 2019 року.