Вікторія Сюмар: Уряд має дати політичну оцінку гальмуванню конфіскації активів Януковича
Заступник керівника фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана під час Години запитань до уряду з проханням дати політичну оцінку гальмуванню ухвалення законопроекту про спецконфіскацію.
Вона нагадала, що уряд Арсенія Яценюка заарештував 1,5 млрд доларів колишнього президента Віктора Януковича на рахунках "Ощадбанку", проте вони до цих пір не конфісковані в дохід держави.
"Ці кошти, очевидно, отримані корупційним шляхом, і ці кошти, очевидно, не доведені жодними деклараціями Януковича і його родини. Це досить серйозні кошти – близько 40 млрд грн, які наша фракція пропонує дуже чітко і конкретно передати у державний бюджет України, аби уряд міг прозоро розподілити їх на потреби армії та на соціальні видатки", – підкреслила вона.
Але сьогодні ми не бачимо ні особливих зусиль уряду, даруйте, ні особливих зусиль цієї зали з приводу того, щоби вкрадені Януковичем гроші змогли нарешті працювати на українську армію і на український народ. Замість цього ми чуємо про якісь корупціогенні ризики, ніби ці кошти хтось збирається вкрасти і щось тому подібне,
– обурилася заступник керівника фракції.
У зв’язку з цим, Вікторія Сюмар звернулася до прем’єр-міністра з проханням дати відповідь на питання, чи бачить він якісь корупційній ризики і які саме у законопроекті про спецконфіскацію, включення якого до порядку денного було вчора провалено народними депутатами.
"Чи потрібні українському уряду і українському народу ці кошти? І дайте політичну оцінку, чому Верховна Рада України сьогодні гальмує це питання? Там є корупційні ризики? Тоді дуже чітко вкажіть на них. Або це ж все ж таки лобізм інтересів Януковича з тим, щоб ці гроші повернути його родині?", – наголосила народний депутат.
Відповідаючи на поставлені питання, Володимир Гройсман запевнив, що "Уряд абсолютно чітко висловив свою позицію, проголосувавши і внісши у вівторок (20 вересня. – Ред.) проект закону про спецконфіскацію до стін українського парламенту".
"Я звертаюсь вкотре до українського парламенту з тим, щоб цей закон був внесений до порядку денного і був проголосований задля того, щоб кошти, які були вкрадені в українського народу, були повернуті в національний бюджет", – звернувся він до парламентарів.
Більше того, як наголосив Володимир Гройсман, "Уряд в жодному разі не може одноосібно розпоряджатися цими коштами". Він зазначив, що ці кошти будуть зараховані на рахунки держави, а далі український парламент прийме рішення про пріоритети їх використання.
Уряд висловлював свої позиції, що і питання розвитку національної економіки, і безпека, і оборона, і соціальні стандарти входять в пріоритет використання цих ресурсів, які належать українському народу. Тому я вважаю, що корупційні ризики якраз є там, де говорять про те, щоб не приймати цей закон,
– зауважив Гройсман.
"Нам треба повернути ці ресурси! Зробити це у законодавчий спосіб відповідно до практики європейських країн. І я не бачу жодних порушень в тому, що ми внесли цей проект закону. Я просив би вчергове народних депутатів України: зберіться, проведіть робочі наради, знайдіть ті компромісні речі, які дозволять відновити справедливість. Я вважаю, що це завдання – пріоритет №1! Я дуже просив би всіх над цим питанням попрацювати для того, щоб на наступному пленарному тижні – у вівторок чи четвер – проголосувати за цей закон і дати можливість правоохоронній системі відновити справедливість по відношенню до українського народу. Уряд підтримував і буде підтримувати це питання!", – резюмував прем’єр-міністр України.