Вища рада юстиції звільнила з посад 23 судді
Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко причину масових заяв про звільнення від суддів вбачає в їхньому бажанні отримати матеріальну винагороду.
Оскільки нова редакція закону про судоустрій та статус суддів, що набуде чинності з початку наступного року, передбачає виплату відставним суддям вихідної допомоги у розмірі 10 заробітних плат з останнього місця роботи. Тоді як згідно з чинним законодавством виплата становитиме місячну зарплатню помножену на роки стажу.
“Сьогодні були приклади про те, що суддя пропрацював 35, 34, 36 років. Це говорить про те, що якщо його середня заробітна плата складала 4, 4,5 до 5 тисяч, то це він отримає, умножаєм ми на 35, і це виходить, ось ця цифра, про яку ми говоримо - в межах, як правило, це від 200 до 300 тисяч”, - каже голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко.
Варто зазначити, аби отримати право на таку допомогу, суддя має пропрацювати на посаді не менше 20 років. Чи є в бюджеті кошти на виплати компенсацій суддям-відставникам, Колесниченко не знає. Каже і сам досі чекає від держави відступних.
“Я, наприклад, після закінчення діяльності своєї на посаді судді Печерського суду ще не отримав компенсацію. Чекаю”, - каже Колесниченко.
А Володимир Колесниченко покинув крісло судді у квітні поточного року. Нагадаємо, минулого тижня Вища рада юстиції звільнила 14 суддів Верховного Суду, чотири судді Вищого адмінсуду та двох - Вищого господарського суду. Загалом, з початку року з посад було звільнено 204 судді.