Високі технології дісталися до канонічних споруд
Відтепер у храмі італійського містечка К'ярі, що у провінції Брешія, церковним дзвоном можна керувати зі смартфону чи спеціальної сенсорної панелі. Інноваційну систему під назвою RC-Touchbell розробили в Rubagotti Campane.
Це італійська компанія, яка вже кілька десятиліть займається виготовленням церковних дзвонів.
“Часто бачимо, що священики користуються iPhone. Саме для цього покоління священнослужителів ми розробили систему, яка надасть їм повний контроль над церквою. Згодом вони зможуть керувати усією технікою у своєму храмі з будь-якого куточка планети”, - зазначив глава компанії GlobalFox, партнер Rubagotti Campane Джорджіо Кампіотті.
Принцип дії RC-Touchbell такий: дзвони підключають до електромоторчиків зі спеціальними системними платами. У залі церкви розташована сенсорна панель, на якій священик обирає що і коли має грати. Сигнал від тачпада до плат передається бездротовим зв'язком.
“За все це відповідає “електронне серце” RC-Touchbell. Це передова система управління дзвіницями, баштовими годинниками і всім іншим, що потрібно церкві”, - каже Кампіотті.
Rubagotti Campane заснували у 1970 році. З часом керівник компанії Карло Рубаґотті вирішив моторизувати дзвони церкви свого міста - К'ярі. Робота над вдосконаленням дзвіниці тривала 40 років. Сьогодні вона автоматично дзвонить кожні 15 хвилин, а о 12 та о 6 годині мелодія повторюється. Окрім цього, у систему завантажили 140 музичних файлів, і щодня дзвони грають різні концерти. Таку ж систему встановили у церкві Тірано.
“Система дуже точна і має багато функцій. Зрозуміло, спершу потрібно навчитися користуватись нею, але завдяки інструкціям це легко”,- запевняє священик тіранської церкви Діви Марії о. Альдо Пассеріні.
Наразі сім'я Рубаґотті чекає на офіційну відповідь Ватикану стосовно такого поєднання технологій та релігії. Якщо RC-Touchbell схвалять, її почнуть випускати масово.