Вітчизняні металурги відмовляються від традиційного виробництва сталі
Сьогодні на одному з металургійних гігантів - комбінаті "Азовсталь" - востаннє виплавили сталь у мартенівській печі.
“Які мої почуття? - Важкі. Все життя тут пропрацював - вигнати людину на пенсію. Тут було все налагоджено, варили будь-які марки сталі - від рейкових до низьколегованих”, - каже сталевар Володимир Мишурин.
За понад 70 років роботи мартенівський цех “Азовсталі” виплавив понад 150 млн. тонн сталі. Тільки рейок тутешнього виробництва вистачило б на те, щоб прокласти залізницю до Місяця. Але рішення керівництва комбінату незмінне - після того, як піч охолоне, її повністю зруйнують, як це зробили із 11-ма аналогічними печами мартенівського цеху.
“Якщо сьогодні це закривається, то це не крок назад, це крок вперед. Сьогодні у нас немає своєї вуглеводневої сировини - природного газу, а мартени використовують це, тобто ми відходимо від газу”, - сказав голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк.
“З моменту закриття цього цеху ми не втрачаємо жодної тонни сталі, ми все це компенсуємо приростом конвертерного виробництва”, - запевнив представник дивізіону сталі і прокату металургійної корпорації Ростислав Шурма.
Що буде на місці колишнього мартенівського цеху - керівництво підприємства поки не знає.
“Або це буде новий, в перспективі, прокатний стан, або доменна піч з усім її двором і підготовкою сировини”, - каже генеральний директор металургійного комбінату Енвер Цкітішвілі.
Понад 300 металургів, які працювали у цеху, обіцяють працевлаштувати на сусідній металургійний комбінат, чи запропонують альтернативне місце роботи. Але мер Маріуполя впевнений, що соціальних проблем не виникне. Проте каже, із закриттям мартену місто видихне із полегшенням.
“Кожна тонна - 3 кг викидів пилу і газу. Половина сталі “Азовсталі” була мартенівська - це з 6 млн. - 3 млн. помножити на 3 - як мінімум на 10 тис. тонн пилу і газу в місті буде менше”, - сказав міський голова Маріуполя Юрій Хотлубей.
Підприємство “Азовсталь” стало одне з перших металургійних виробників, що відмовилось від неекологічного мартенівського способу виплавки сталі.