Вітренко про тарифи на електроенергію: Скасування додаткової пільги – ініціатива попередників

30 грудня 2020, 14:56
Читать новость на русском

Виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко розповів про свої перші кроки на посаді. Також він пояснив, чому довелось скасувати додаткову пільгу на електроенергію.

За його словами, це – ініціатива його попередників. Про це Вітренко написав на своїй фейсбук-сторінці.

Дивіться також "Ціна на електроенергію буде зростати": що стоїть за підвищенням тарифів

Про перші кроки на посади

За словами Вітренка, його перша ініціатива на новій посаді – зміна пріоритетів у розподілі грошей на енергоринку. Суть: щоб більше грошей отримав державний "Енергоатом", а через нього – державний "Схід ГЗК", який виробляє урановий концентрат для "Енергоатому".

Я це зробив на першій нараді мій моїм головуванням. Вже на наступний день це дозволило повністю погасити заборгованість перед шахтарями "Схід ГЗК" і запустити там виробництво уранового концентрату для "Енергоатому",
– зауважив виконувач обов’язків глави Міненергетики.

За його словами, шахтарі отримали гроші та після цього вони розблокували дороги у Кіровоградській області.

Про скасування додаткової пільги на електроенергію

Вітренко також у подробицях розповів про скасування додаткової пільги на електроенергію. За його словами, це – це ініціатива його попередників. Вони переконали Вітренка у критичній необхідності цього кроку.

Тариф на електроенергію для населення включає ціну електроенергії, яку отримує "Енергоатом", а також тарифи операторів мереж, по яких ця електроенергія поступає від атомних станцій до домівок. Ще задовго до мого призначення були прийняті рішення про підвищення цих тарифів, і рішення набирають чинності з 1 січня,
– зауважив він.

За словами Вітренка, при незмінності загального тарифу, який сплачує населення, після того, як віднімаються нові тарифи операторів, для "Енергоатом" залишалась би від’ємна ціна на електроенергію в межах пільгових 100 кіловат-годин.

Раніше Збільшення тарифів на електроенергію: Вітренко пояснив свою позицію

"Енергоатом" – це безпека атомних станцій. З цим не можна гратися. Крім того, від скасування цієї додаткової пільги, і відповідно покращення фінансової ситуації на енергоринку, залежало отримання кредиту на суму в понад 10 мільярдів гривень державним оператором Укренерго. Я відповідальний командний гравець і тому я не міг це зірвати. Ось така правда", – підсумував він.