Влада не надала допомоги, – у ГПУ пояснили, чому справи Майдану не розслідувані

19 лютого 2019, 17:11
Читать новость на русском

Від кривавих події Революції Гідності минуло 5 років, а більшість винних не покарані, а деякі й досі працюють в правоохоронних органах.

Начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури на прес-конференції Сергій Горбатюк заявив, що тієї допомоги, про яку багато говорила влада та правоохоронні органи щодо розслідування справ Майдану, вони не отримували.

Історію вдови Героя Небесної Сотні та її життя після Майдану – читайте в інтерв'ю 24 каналу

За його словами, допомагали слідству тільки сім'ї Небесної сотні та їхні адвокати.

Кожен з представників влади заявляв про докладені зусилля, але на практиці все це не підтверджувалося,
– заявив Сергій Горбатюк.

36 силовиків, яким оголошено підозру у цих справах і досі працюють в правоохоронних органах. З них десятеро займають керівні посади.

Горбатюк назвав недостатніми результати розслідування через кількість злочинів, які об'єднані у справах Майдану.

Вони недостатні, адже важливо не тільки покарання причетних до скоєння злочинів. Важливо, щоб ці результати міняли правоохоронну систему, яка замість того, щоб захищати людей, використовувалася для злочинів,
– сказав начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ.

18 лютого 2014 року мирний протест на Майдані перейшов у гарячу стадію. Запланований мітинг під Верховною Радою перетворився на криваву бійню. Тоді загинуло 23 активісти Майдану та 5 правоохоронців. Ще 500 людей отримали поранення. 19 лютого від куль снайперів в палаючому Будинку профспілок загинули вісім людей.