Влітку найбільше травм українці отримують під час відпочинку на воді

6 липня 2010, 16:40

Відпочивати треба з головою. Під час шкільних канікул та літніх відпусток лікарі радять особливо уважно ставитися до власної безпеки.

Цього року, повторюючи сумну статистику минулого, пальму першості у лікарняних звітах в Києві та Київській області займають травми через необережне поводження на воді. Зараз у столичній обласній клінічній лікарні перебуває близько п’яти десятків пірнальників-невдах, дві третини з яких через складні травми хребта залишаться інвалідами.

“Не треба стрибати у воду з берега, не треба стрибати у воду там, де не відведені місця, треба обережно купатися і входити в місця, там, де вони не призначені для купання, тому що дуже часто бувають і порізи ніг, і поранення, а ви ж знаєте, що вода не завжди чиста”, - радить головний нейрохірург управління охорони здоров'ям Києва Микола Поліщук.

Найчастіше, кажуть медики, на лікарняних ліжках опиняються підлітки та чоловіки, віком до 35 років. У 90% випадків усі вони отримують травми, перебуваючи напідпитку.

“Не пийте зараз міцні напої, тому що вони викликають концентрацію крові, погіршення кровообігу і ви можете дістати інфаркт, інсульт, ви можете дістати панкреатит. Утримайтесь у цей час від міцних напоїв, смаженого, пийте побільше води”, - додає Микола Поліщук.

Ще більш пильну увагу лікарі радять звертати на відпочинок зовсім маленьких українців. Найрозповсюдженіша причина травматизму - недогляд батьків, адже під час канікул діти часто залишаються без нагляду. Вдома на них падає побутова техніка, на вулиці - отримують струси мозку та переломи на дитячих майданчиках. За статистикою, у 2009 році в Київській області під час відпочинку на воді загинуло 36 осіб, врятувати життя вдалося понад як сотні українців. А з 300 тисяч дітей, що проживають у регіоні, до травмпунктів потрапило щонайменше 14 тисяч.