Вода у Бузькому лимані стала яскраво-зеленою: що трапилось – фото

13 жовтня 2020, 20:17
Читать новость на русском

У Миколаєві раптово позеленіла вода у Бузькому лимані. Причиною цьому стало забруднення водойми амонійним азотом.

Речовина має токсичний вплив на водну флору і фауну. Про несприятливу ситуацію на лимані повідомила Державна екологічна інспекція в Миколаївській області.

Дивіться також В Одесі море стало багряно-червоним: вчені б'ють на сполох та закликають не купатися

Там зазначають, що до екоінспекції надійшло звернення щодо забруднення води Бузького лиману в районі Каботажного узвозу. Інспектори, що виїхали на місце, провели обстеження.


Бузький лиман позеленів / Фото izvestia.nikolaev.ua

Вони виявили, що вода має яскраво-зелений колір з ознаками гниття водоростей.

За результатами вимірювань у пробах води Бузького лиману зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації забруднювальних речовин для морських вод в 3,6 раза по азоту амонійному. Це свідчить про процес гниття решток органічних сполук,
– мовиться у повідомленні.

Водночас концентрація завислих речовин, значна частина яких це гнилі водорості, в 14,7 раза перевищує фонові значення району водокористування. Це може свідчити про інтенсивне цвітіння води у лимані.


У Бузькому лимані позеленіла вода / Фото izvestia.nikolaev.ua

Достатньо низьким є і вміст розчиненого кисню у водоймі.

Місцеві жителі припускають, що зелена вода у лимані – наслідок викидів із заводів, які розташовані на узбережжі. Втім, екологи переконані, що причина — непромислове забруднення води. Приміром, потрапляння великої кількості нечистот у воду.

Зверніть увагу! Амонійний азот може спричинити масову загибель риби. Він також є небезпечним для здоров’я людини. Постійне вживання води з його надмірною концентрацією призводить до цілої низки захворювань: серйозних порушень в репродуктивній системі, порушень нервової системи, хвороб печінки, нирок і легень, підвищення артеріального тиску, порушень кислотно-лужного балансу.

Бузький лиман на карті: