Водійських прав позбавлятимуть українців, які мають борги
Міністерство юстиції України планує внести зміни до закону "Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів", які дозволять позбавляти боржників водійських прав і ліцензій.
Про це заявив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, повідомляє UBR.
"Наприклад, у нас передбачено лише одне особистісне обмеження по боржниках – заборона на виїзд за кордон. В Ізраїлі та Франції в разі несплати тих же аліментів, боржнику можуть призупинити дію ліцензії або водійських прав", – зазначив він.
Як розповів Шкляр, на момент підготовки і прийняття закону подібні жорсткі обмеження вирішили не вносити, щоб не заблокувати прийняття документа в стінах Верховної Ради.
На ці кроки не пішли, розуміючи, що, якщо відразу щільно "напакувати" закон, у нього не буде шансів пройти у Верховній Раді. Він і так пройшов з великими труднощами. Особливих змін до документу в стінах парламенту не вносили,
– пояснив заступник міністра.
Зазначимо, що перш ніж ініціювати внесення доповнень, Мін'юсту належить оцінити ефект від вже запущених норм і реакцію на їх впровадження зі сторони боржників.
Читайте також: Як штрафуватимуть п’яних водіїв на українських дорогах: усе, що про це треба знати
Шкляр зазначив, що дуже цікавим інструментом у роботі з боржниками є реєстр таких суб'єктів. До нього вноситимуться всі боржники, крім комунальних та державних підприємств, органів місцевого самоврядування, центральних органів влади. За розрахунками Мін'юсту, це повинно стимулювати боржників максимально швидко розраховуватися, щоб їх ім'я викреслили з боргового списку.
Кому сподобається фігурувати в реєстрі? Він буде публічним і всі, хто укладають угоди, зможуть перевіряти контрагентів. Продати майно, що підлягає нотаріальному посвідченню, боржник не зможе. Якщо ж нотаріус заповнить угоду, її можна буде оскаржити в суді. І відвести актив, як це було раніше, у боржника не вийде,
– запевнив заступник міністра.
Зазначимо, що за розрахунками Мін'юсту, реєстр буде доопрацьовано до кінця 2016 року, і його робота запуститься з січня 2017 року.