Волинська область – тут живуть наймолодші жителі України
Середній вік лучан - 37 років. У радянський період в одному лише Луцьку було 8 пам'ятників Леніну, зате тепер головна постать міста - Леся Українка, адже поетеса жила тут декілька місяців.
Її іменем названо пішохідну вулицю, найбільший університет, їй споруджено в місті аж три пам'ятники. А 200-гривнева купюра й узагалі найулюбленіша у волинян – з одного боку зображено портрет Лесі Українки, а з другого – розкішний замок Любарта.
На Волині одні з найбільших запасів торфу, який колись називали займистою землею. 226 розвіданих родовищ становлять п'яту частину національних резервів.
Перше залізничне сполучення з Луцьком з'явилося в 1890 році завдяки випадку. Військовий міністр, не пересвідчившись, запевнив царя Олександра ІІІ, що до міста можна дістатися залізницею. Насправді бракувало ще 16 кілометрів колії. Міністру не залишалось нічого іншого, як рятувати свою репутацію, і за рекорді 20 днів усе було готово.
В Україні більше немає такого регіону, що позмагався б із Волинню в кількості мальовничих озер. Тут їх понад 230. Настільки багато, що подекуди бракує фантазії придумувати назви. Тож іноді їхня офіційна назва – Озеро, Озерце чи Озюрко. Перлиною Озерного краю є Світязь – найглибше озеро України. Середня глибина його 7 метрів, а максимальна – 58. У вітряну погоду хвилі можуть сягати півтораметрової висоти. Колись чисту та багату на гліцерин воду з цього озера постачали варшавським красуням для омолоджувальних ванн.
Інша особливість Волині – величезні масиви лісу – так звані пущі, що тягнуться на десятки кілометрів.