Володимир Фесенко: "Свобода" додала перцю парламенту

17 грудня 2012, 18:22
Читать новость на русском

Політичний експерт Володимир Фесенко у розмові із Телеканалом новин "24" поділився враженнями від перших днів нової Верховної Ради.

- Європейська спільнота висловила незадоволення, що у вітчизняному парламенті присутня така радикальна сила, як "Свобода". Якою Ви бачите роботу парламенту зі "Свободою"?

- "Свобода" додала перцю. І опозиції, і опонентам. Думаю, періодично вони демонструватимуть свою радикальність. Іноді вони вдаватимуться до різких, а то й епатажних дій. Це - їх стиль. Ми побачимо їх неодноразово. Потенційна проблема "Свободи", за що її критикують у Європі - це ксенофобські заяви, які висловлюють деякі свободівці. Саме до цього є претензії у європейських політиків.

- Мовне питання. Саме через нього знову блокували трибуну. Чи будуть опозиціонери й надалі блокувати Колесніченка?

- Справа не в його особі, а в питанні. Ми ще неодноразово побачимо конфлікти довкола мовного питання. Не виключено, що силові.

- Поза тим, довкола чого можуть розвиватись конфлікти?

- У Верховній Раді зібралось багато конфліктних і провокуючих персон. Це і Левченко, і Герман, і Богословська, і Фаріон, і Кужель, між якими існує особистісна неприязнь. Тем для конфліктів у новій Верховній Раді буде значно більше, аніж у попередній.

- Тушки у Раді. Як прокоментуєте вигнання Табалових з сесійної зали?

- Це - не показуха. Я не прихильник використання фізичної сили у парламенті. Це - не по-європейськи. Надмірно жорсткі дії щодо зрадників - це профілактичні заходи, які проведені для того, аби інші про щось схоже навіть не замислювались. В принципі, це спрацювало. Ми побачили, що нових тушок не з'явилося, хоча вони могли бути. У цьому сенсі результат був. З іншого боку такий демарш став попередженням для Партії регіонів. Тобто, опозиція показала, що може блокувати роботу Верховної Ради, а регіоналам це ні до чого. Утім, проблема "тушок" усе ж актуальна. Завжди будуть люди, які сумніватимуться в правильності вибору своєї політичної полярності.

- Чи не думаєте, що найпершими кандидатами будуть депутати-мажоритарники?

- Мажоритарники є різні. Значна їх частина уже перейшла до Партії регіонів. А ті, хто залишились, будуть ситуативно підтримувати Партію регіонів, не входячи в склад фракції. Вони зберігатимуть автономність. Серед безпартійних депутатів є багато впливових людей, а, зокрема, у економічному значенні. Це і Порошенко, і Жевага, і той самий Балога.

Розмовляв Тарас СЕРЕДИЧ