Володимир Путін - фаворит на виборах президента Росії
2 дні, саме стільки залишилося Володимиру Путіну для того, аби дізнатися, чи довірить народ йому кермо влади втретє.
Правляча партія "Єдина Росія" зробила свій вибір ще в листопаді минулого року. Хоча інтрига, хто саме буде кандидатом: Путін чи Медведєв, зберігалася до останнього.
"Шановні учасники з’їзду, дорогі друзі, шановні громадяни Росії. Я дякую усім вам за підтримку. Вдячний Дмитру Анатолійовичу Медведєву, з’їзду "Єдиної Росії" за висунення моєї кандидатури та пропозицію балотуватися на пост президента Російської Федерації. Я з вдячністю цю пропозицію приймаю", - сказав кандидат у президенти Росії Володимир Путін.
Передвиборча програма Путіна: розбудова та посилення Росії. Армії обіцяють модернізацію, народу збільшення зарплат та пенсій. Особливий акцент на масштабних соціальних проектах, серед яких доступне та дешеве житло. На все це Путін обіцяє виділити 170 мільярдів доларів.
У зовнішній політиці усе без змін: подальше посилення впливу Росії на міжнародній арені, конкуренція зі США та інтеграція країн на пострадянському просторі. Для цього Путін розвиватиме Євразійський союз. До нього активно кличуть Україну.
Попередні каденції Володимира Путіна на посту президента запам’яталися жорсткою політикою Москви щодо Києва. Газовий шантаж, численні м'ясо-молочні війни, конфлікт за острів Тузла, намагання втягнути Україну в російські інтеграційні проекти.
Сам Путін у правильності свого курсу не сумнівається. Своїми жорсткими заявами він неодноразово шокував не лише росіян, але і увесь світ.
Зокрема, Володимир Путін робив гучні заявки:
"Ми будемо переслідувати терористів усюди. В аеропорті, ви мене пробачте, але в туалеті впіймаємо, ми і в сортирі їх замочимо, врешті-решт".
"Ми знаємо, зараз вони залягли на дно. Але це вже справа честі правоохоронних органів, виколупати їх з дна каналізації на божий світ! І це буде зроблено".
"Що стосується стрічок і революцій кольорових, тут все ясно. Якщо говорити відверто, коли побачив щось таке на грудях, чесно вам скажу, непристойно, але тим не менше, я вирішив, що це пропаганда боротьби зі СНІДом. Що таке, пардон, контрацептиви повісили, навіщо тільки розгорнули не зрозуміло. Але потім придивився, ніби ні".
Опозиція закидає Володимиру Путіну узурпацію влади, утиски демократії, розправу з політичними опонентами. Останні півроку, особливо після парламентських виборів, мітинги противників Путіна збирають десятки тисяч людей, а критика стала жорсткішою.
"Ми вважаємо, що ще 6 років політичної зими Росія не витримає. Все замерзне абсолютно. Тому ми повинні зробити усе, аби цього не трапилося", - каже представник опозиції Сергій Удальцов.
"Ти ж не бог, фраєрок! Те, що ти сидиш в цьому "Мерседесі" броньованому, нічого не означає. Ти нічим не кращий люду, який жметься на асфальті до узбіччя і стоїть у корках, очікуючи поки ти з своєю братвою проїдеш", - заявив лідер гурту ДДТ Юрій Шевчук.
Кандидата у президенти Росії навіть освистав багатотисячний стадіон. Це сталося після поєдинку зі змішаних єдиноборств, коли Путін піднявся на арену привітати переможця Федора Ємельяненка.
Але особливої уваги Путін на політичних опонентів не звертає, а народну любов завойовує усіма можливими засобами. Своєю поведінкою Путін постійно підкреслює, він - сильний і впевнений в собі чоловік. То він свій серед своїх на з’їзді байкерів, то демонструє здібності дзюдоїста. Окрім цього, Путін поставав лижником, хокеїстом, гонщиком, мисливцем, дайвером та любителем єдиноборств.
Родзинки додали Путіну пригоди на амурному фронті. У 2008 році видання "Московский корреспондент" опублікувало статтю про нібито заплановане весілля гімнастки Аліни Кабаєвої та Володимира Путіна. Реакція була миттєвою: головного редактора видання звільнили, газету закрили.
За прогнозами, на виборах його підтримають щонайменше 60% виборців. Відтак, другого туру може і не бути. Якщо Володимир Путін втретє стане президентом, країною він керуватиме ще 6 років.