Волонтерка розповіла про правила доставки допомоги в АТО

23 січня 2015, 19:16
Читать новость на русском

В студії Телеканалу новин "24" волонтер організації "Допоможи допомагати" Оксана Хмілевська розповіла про потреби бійців та роботу з полоненими.

Волонтери – ангели тилу

"В нашій організації дуже багато волонтерів і всі у різний спосіб допомагають. Юлій Смірнова займається матеріальною частиною допомоги батальйонам та бригадам. А ще додатково займаємось 28 та 128 бригадами", — каже волонтер.

Вона додала, що Олена Вишневська, яка продає речі мистецтва – картини, має групу людей, які цим займаються і завдяки аукціонам вилучають додаткові кошти. Але всіх не злічити. Є й такі, які не хочуть себе називати, є ті, хто займається аналітикою, транспортом та іншим.

Телефон волонтера шириться дуже швидко. Група не є гумовою і всіх обігріти, одягнути неможливо – але намагаємось,
— говорить Оксана Хмілевська.

Вона додала, що поки щастило на порядних офіцерів та солдат. Всі фото передач та допомоги волонетри публікують в соцмережах, адже людям теж важливо отримувати фідбек.

Читайте також: "Русские" хочуть створити нову Київську Русь – Україну, — екс-офіцер ФСБ

Потреби фронту

Завжди потрібно, щоб бійці були сухі, одягнені та нагодовані. Зазвичай потрибні очисники для води, зимові комплекти форми, фліски, різні консерви та інше.

Іноді хлопцям доводиться спалювати те, що носили, — заради санітарії,
— зазначила волонтер.

Реабілітація бійців

Хмілевська додала, що їхній волонтер Савчук написав багато листів до Польщі в шпиталі і люди відгукнулися — поляки допомогли знайти протезиста.

Збирали кошти на протези і доправляли хлопців на протезування. Вже двоє — з протезами.

Робота з полоненими

Також організація "Допоможи допомагати" займається пошуком полонених.

Безпосередньо я не веду перемовини з представниками "ДНР" чи "ЛНР", але є група людей, які шукають тих, хто пропав безвісти, лежить в шпиталі чи потрапив в полон,
— розповідає волонтер.

Вона наголосила, що тепер часто буває, що трапляються аферисти, варто бути обережними і не панікувати. Завдяки Асоціації волонтерів та Георгію Туці та хлопці з Самооборони Києва розробили чіткі правила, як треба їздити в зону АТО, в якій кількості людей.

Потрібно мати супровід, чітка логістика — де ночувати, які паролі. Важливо також перевіряти коробки, які везуть,
— говорить Оксана Хмілевська.