Volt життя

9 липня 2014, 17:32

На кордоні Угорщини та Австрії відгримів музичний Volt Fesztival. П'ятиденний нон-стоповий марафон неймовірного драйву та емоцій.

На будь-який смак

Величезна територія дозволяє не лише знайти на будь-який смак музику, розваги, їжу, друзів, але й ночувати просто неба на самому фестивалі. У спеціально відведених місцях розбиті кемпінги, де можна оселитися зі своїм наметом. На території діє постійна охорона, яка перевіряє усіх, хто заходить.

Гроші

Розрахуватися на території можна тільки за допомогою спеціальний карток. Це, до слова, дуже зручно. На кожному закуточку стоять спеціальні кабінки, де можна купити ці картки та час від часу поповнювати їхній рахунок. Сама картка коштує 1000 угорських форинтів (приблизно 80 гривень), однак після повернення картки віддають половину вартості (500 форінтів).

Як доїхати

Фестиваль проходить у містечку Шопрон (Sopron). З Будапешту їхати майже 3 годи, з Відня понад годину. Якщо з австрійської столиці за квиток треба викласти 16 євро, або 25 євро (туди-назад), а це приблизно 415 грн., то з Будапешта квиток у дві сторони коштуватиме 340 грн. Від ж/д вокзалу Шопрону спеціальні автобуси, які доставляють прямо на фествиаль. Їхати 10-15 хвилин, квиток в одну сторону трохи більше 20 гривень. Автобуси курсують цілодобово, щопівгодини.

Допомога

…волонтерська, міліцейська та медична.

Окремо хочеться сказати за медичне обслуговування. Одна справа бачити машини швидких біля входу на фестиваль, інша справа, коли розумієш, що кілька десятків професійних медиків розгорнули справжній шпиталь, і це не враховуючи мобільні бригади, які чергують 24 години на добу. Також є аптечний кіоск, із кваліфікованими фармацевтами.

Музика

Тут вона дійсно різна. Окрім головної сцени, є ще купа інших, які також заслуговують окремої уваги. Єдине, що важко, це визначитись, що дивитись, кого слухати та де зупинитись найдовше.

Відкриттям фестивалю, особисто для мене стали британці Modestep, яких я почула випадково, минаючи один майданчик за іншим. Я не помітила, як промайнуло 1,5 години часу їхнього виступу.

Американці 30 seconds to Mars, цього разу були без барабанщика Шеннона Лето, якого напередодні затримали, за керуванням авто у не тверезому стані. Щоправда, частково группа звучала приглушенною та плосткою.

Скажу чесно, Джаред Лето дуже старався, аби фанограмного звучання барабанів не було чутно. Приємно було бачити під виступу групи українські прапори.

Доречі, жовто-блакитні стяги були помічені і на концерті британців Hurts.

Hurts відіграли скорочену версію з туру Exile, традиційно розкидали серед глядачів білі троянди.

А от після виступу, барабанщик групи вирішив відчути екстрім на висоті та прокатився на канатній дорозі.

До прикладу, у 4-й день фестивалю, коли на головній сцені вже догравали Netsky, частина публіки сиділа навпроти, у барі…та дивилась футбол. Як раз грала Коста-Ріка та Нідерланди.

Слід відмітити вдале розмежування звуку, ніхто нікому не заважає.

Люди, які з року в рік їздять на Вольт, (а це вже був 22-й фестиваль) кажуть, що вже настільки звикли до фестивальної атмосфери, що іноді навіть не чекають оголошення зіркових хедлайнерів, а просто збирають компанію та купують квитки.

До тогож, усі концерти головної сцени транслювались в Інтернеті, тож усі бажаючі можуть насолоджуватись виступами біля комп'ютерів в себе вдома.

Volt Fesztival організовує компанія, яка проводить один з найвідоміщих фестивалів у світі Sziget, який цього року стартує 11 серпня. Доречі, Sziget-Київ чекає свого старту в Україні. Тож ймовірно вже наступного року, українці зможуть відчути схожу, а можливо ще кращу атмосферу справжнього фестивального життя.

Марія Бірюкова

Телеканал новин 24

фото: volt.hu

Elisabeth Voglsam

Karolina Szuta