Вони черпають натхнення у будь-яких речах
Архітекторам Дітріху Фінку та Томасу Йохеру подобаютсья чіткі лінії та прості форми...
Ось ці студентські гуртожитки у Мюнхені в 2005 році відзначили заохочувальною премією. Бетонні споруди загорнуті у сітку. Студентські кімнати сполучені за допомогою зовнішніх пасажів...
Дітріх Фінк є професором, йому добре знайомі потреби студентів.
“Тут нам вдалося створити незабутню атмосферу. Взяти хоча б балкони, які водночас є коридорами. Вони заохочують до випадкових зустрічей. У кімнатах всі меблі мають коліщатками, тож їх легко переміщувати відповідно до індивідуальних потреб”, - каже архітектор Дітріх Фінк.
Офіс архітекторів знаходиться у Мюнхені. Дітріх Фінк та Томас Йохер заснували свою компанію 17 років тому. Вони познайомились під час навчання у Технічному Університеті Мюнхена і з того часу працюють разом.
“Наша компанія намагається завжди знаходити новий підхід до кожного завдання. Ми розробляємо різні проекти - від сімейних будинків до міського планування”, - каже архітектор Томас Йохер .
У компанії Фінка та Йохера працюють ще 12 архітекторів. Усі проекти відпрацьовують на класичних дерев’яних мініатюрах. Лише останні штрихи вносять на комп’ютері.
“Ми черпаємо натхнення у будь-яких речах. Наші враження та новий досвід - це все потім втілюється у нашому дизайні”, - каже архітектор Дітріх Фінк .
Архітектори уже здобули чимало національних та міжнародних призів...
Цей дім відзначили за найкращий дизайн житлового будинку. Серед його особливостей - великі звуконепроникні вікна, через які не чути шум вулиці.
“Нас цікавлять міські проекти, тому що майбутнє за містами. Ми завжди ставимо собі певну мету, яку маємо досягти за допомогою проекту у якомусь конкретному місці”, - каже архітектор Дітріх Фінк.
Кожна споруда спроектована з врахуванням навколишнього середовища. Ось ця їдальня у військовій шкоді на півдні Німеччини була збудована так, щоб зберегти дерева навколо неї. Архітектори також розробляли тут дизайн інтер’єру.
“Дерев’яні жалюзі навколо будинку не дозволяють людям заглядати до середини. Проте солдати можуть милуватися прекрасним видом навколо”, - каже архітектор Томас Йохер.
Справжнім випробовуванням для архітекторів став проект у Китаї. Тут вони мають розробити ціле місто площею 250 кілометрів квадратних. Це - удвічі більше за площу Амстердаму.
“В рамках проекту ми маємо розробити не лише саме місто, але й цілий регіон - з комерційними та промисловими зонами. Ми маємо визначити, де прокласти залізницю, де - дорогу... тут все має бути враховано”, - каже архітектор Томас Йохер .
Наразі - це найбільший проект, яким коли-небудь займалися Томас Фінк та Дітріх Йохер. Над ним архітектори працюватимуть найближчі 10 років.