ВООЗ досліджує вплив мобільних телефонів на здоров'я людини

17 січня 2011, 15:57

Мобільність і здоров'я - друзі чи вороги? Всесвітня організація охорони здоров'я досліджує вплив мобільних телефонів на здоров'я людини.

Мобілки стали невід'ємною частиною нашого життя. Бездротові технології зробили нас вільнішими, та чи не коштом здоров'я, - запитують науковці. Провідні медичні інституції світу вже проводять довготермінові дослідження.

"Досліджуємо рак шкіри, рак крові, хворобу Паркінсона, хворобу Альцгеймера, розсіяний склероз. Також будемо досліджувати кровообіг і цереброваскулярні хвороби, наприклад, інсульт. А все тому, що сьогодні люди користуються телефонами, не просто прикладаючи їх до голови. Нас цікавить не тільки людська голова, але й ціле тіло - як воно піддається впливу хвиль", - каже Мірей Толедано з Імперського коледжу Лондона.

На думку Всесвітньої організації охорони здоров'я, важливо нагально моніторити вплив мобільних телефонів. Адже масштаби справді глобальні - хто ж зараз не має мобілки? Експерти вважають, що ринок може допомогти контролювати безпечність мобільних телефонів.

"Якщо люди почнуть турбуватися, то, чесно кажучи, неважливо, чи будуть у нас докази. Приклад: генетично модифікована їжа. Важливо, чи споживач буде це купувати. Тож, якщо люди почнуться турбуватися про те, як впливають мобільні телефони на здоров'я, виробники будуть прагнути задовольнити бажання людей", - каже експерт із мобільних телефонів Флора Ґрехем.

Свої дослідження ВООЗ буде проводити впродовж цього та наступного років. І якщо будуть які-небудь тривожні сигнали - споживачі про них обов'язково дізнаються.