ВООЗ: Кількість алергіків щорічно збільшується

25 травня 2011, 18:03
Читать новость на русском

Кількість алергіків у світі, за даними ВООЗ, щороку зростає на 5%. Як повідомляють вітчизняні лікарі, поряд із збільшенням кількості алергіків, зростає і кількість видів алергії, на яку скаржаться українці.

“Якщо людина має алергію до пилку берези, нерідко вона має перехресну харчову алергію до яблук або до горіхів. Та людина, яка має алергію до пилку амброзії, в період загострення - не вживала б бахчових. Є люди, які страждають алергією до пилку соняшників, зрозуміло, що взагалі і в час загострення - ніякої халви, ніякого насіння”, - радить головний алерголог Києва Лілія Романюк.

Пік загострення реакцій - період цвітіння дерев та рослин. Нині найчастіше алергіки скаржаться на пух з тополі. Та вирубувати дерева - не вихід. Реакція на тополі - це наслідок бруду з міських вулиць, який переносить з собою пух. Значно більшу алергію викликає вільха, береза та дуб.

"Якщо б наше навколишнє середовище не було настільки забруднено, як зараз, і комунальні служби слідкували б за тим, щоб міста були чистішими, не вирубували б дерева і забудовували б до нестями те ж місто, то воно б і пилок рослин був би для нас так само, як і тисячоліттями наші предки контактували, і не було такого поширення цього захворювання”, - переконана Лілія Романюк.

Киянин Олександр Савоста вже 20 років скаржиться на погане самопочуття - переважно навесні та восени. Каже, виявив у себе астму у 35 років і з того часу не розлучається з інгалятором. Лікував постійно нежить та поліпи.

“Відчув, щось тисне в грудях. Я нічого не чув про астму і людей таких не зустрічав. Думав, що поболить, та й пройде, але потім далі продовжувало тиснути і тиснути, і я звернувся в поліклініку. Полікуюся - і починається знову, починаю користуватися інгалятором. Застуда починається, нежить, місяць-два - і пішло-поїхало”, - каже алергік Олександр Савоста.

Як підкреслюють лікарі, 70% кожного застудного захворювання - це наслідок алергії - пилкової чи харчової. Відтак, медики радять вчасно звертатися до фахівців.