Вперше бойовики замахнулися на гідроелектростанцію

25 липня 2010, 13:04

Терористи стають все зухвалішими. У середу Росію сколихнула звістка про черговий напад терористів. Та цього разу бойовики вперше замахнулися на гідроелектростанцію.

Бандитські угруповання уже неодноразово атакували потяги, заміновували залізничні колії, влаштовували вибухи у метро, підривали житлові будинки, захоплювали школу, шпиталі. Кожного разу російські спецслужби не спромоглися запобігти масштабним нападам. Цього тижня бойовики обрали об’єкт важливого державного призначення - Баксанську гідроелектростанцію у Кабардино-Балкарії.

Група з чотирьох або п’яти людей у середу вранці проникла на територію ГЕС, застрелила двох охоронців та побила працівників машинного залу. Потім терористи заклали вибухівку. Внаслідок чотирьох вибухів виникла пожежа, пошкоджено два з трьох гідроагрегатів. Це призвело до зупинки роботи гідроелектростанції.

Слідчий комітет при прокуратурі порушив кримінальну справу за п'ятьма статтями. Ще до вечора середи російська влада заявила, що винних знайдено. Щоправда затримати їх не вдалося. Слідчі комітету Генпрокуратури встановили ймовірного організатора нападу та виконавців зухвалого злочину. За даними правоохоронців, організатором вибухів був один з лідерів бойовиків республіки Кабардино-Балкарія - Абдуллах.

У трагедії Кремль взявся звинувачувати не лише самих бойовиків, які скоїли напад на ГЕС, а й охорону станції, якій закидають злочинне недбальство. За даними слідчих, охоронці спали на посту. Саме тому терористам вдалось без особливих зусиль потрапити на об'єкт. За таку халатність можуть поплатитися високі чини, погрожує Медведєв.

"Це зловмисна злочинна діяльність і відверта злочинна халатність. Ніхто з керівників підприємства і міліції не залишиться працювати, якщо таке відбуватиметься. Всі будуть звільнені", - каже президент Росії Дмитро Медведєв.

Після нападу на Баксанську гідроелектростанцію керівництво Російської Федерації дало вказівку посилити заходи безпеки на енергетичних об'єктах у різних регіонах країни - не лише на Північному Кавказі.

Через напад терористів додалось проблем і регіональної влади - посадовцям доведеться шукати резервні джерела енергопостачання на найближчі два з половиною роки. Саме стільки часу, за прогнозами фахівців, триватиме повне відновлення роботи Баксанської гідроелектростанції.