Вплив феросплавного заводу Коломойського на екологію Нікополя – фатальний, – місцева громада
На кордоні двох міст утворилися так звані теракотові провалля – це коли відпрацьований матеріал викинули на відкритий ґрунт.
Найбільшим металургійним підприємством Нікополя, що на Дніпровщині, є феросплавний завод, який контролюється структурами Ігоря Коломойського. Нині у місті проживає понад 110 тисяч мешканців, з яких фактично у кожній другій сім’ї хтось бореться з онкологією, йдеться у проєкті "Особливий погляд" на 5 каналі.
У нас в місті значно зросла кількість онкохворих. Майже у кожній другій сім'ї є бабуся чи дідусь, тітка чи дядько, які боряться з раком. Дуже багато цього недугу і серед дітей,
– розповіла А. Машенко, місцева жителька.
Відходи феросплавного заводу забруднюють не лише Нікополь, а й вивозяться до сусіднього міста Покров, йдеться у проєкті. Екологи розповідають: на кордоні двох міст утворилися так звані теракотові провалля – це коли відпрацьований матеріал викинули на відкритий ґрунт. Вже далі з пилом, його рештки підіймаються у повітря, і осідають у легенях громадян.
"В Покрові взяли ґрунт, зробили достатньо дорогий аналіз і виявилося, що вміст важких металів в сотні разів перевищує норму", – розповів Руслан, місцевий активіст.
Це все на здоров’я наших дітей. Я спостерігаю, що з року в рік молоде покоління стає все слабкішим у фізичному здоров'ї,
– зауважила Вікторія Рєзун, викладач Нікопольського медичного коледжу.
Місцеві екологи припускають що аналогічна ситуація з викидами на усіх металургійних підприємствах Ігоря Коломойського.
Нагадаємо, афілійовані з його прізвищем структури контролюють близько десяти підприємств галузі. Бізнесмен, йдеться у "Особливому погляді", має монополію у виробництві феросплавів, де йому належать: Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат; Покровський гірничо-збагачувальний комбінат; "Запорізький завод феросплавів" та згаданий вище "Нікопольський завод феросплавів".