Європа скасує візи для України
Європейський Союз узгодив текст відповідного Плану дій.
Уже в понеділок на саміті між Україною та ЄС угода може бути підписана двосторонньо. Та радіти зарано, вважають експерти, адже документ це лише перелік обов’язкових вимог, які нам ще необхідно буде виконати. Деякі з них стосуються сфер управління кордонами, міграції, захисту документів. Лише тоді європейський простір відкриють для українців.
”Сьогодні це робиться як досягнення номер один, я вважаю, що це перебільшення. Всім зрозуміло, що на жаль ми не отримали дорожньої карти, яка б автоматично ввела безвізовий режим на короткострокові поїздки, план тільки поставить конкретні питання, які ще треба буде імплементувати для виходу на відповідні стандарти, тобто це ще робота результати якої ще не відомий наскільки Україна цю роботу зробить”, - каже експерт з міжнародних питань Валерій Чалий.
Якщо угоду таки підпишуть, вона стане єдиним важливим результатом саміту, переконаний експерт. Хоча ще донедавна політики впевнено говорили про позитивні переговори України та Європи щодо створення зони вільної торгівлі. Угоду про асоціацію теж, начебто, мали підписати 22 листопада, але не судилося. Офіційна версія - не встигли опрацювати. Втім, експерти переконані - справжня причина в тому, що Україна надто вже захопилася виборами та внутрішньою політикою. Зараз їй не до Європи.
”Багато речей негативно вплинули на образ України до того саме в тих речах небагатьох які для України були саме рештками її позитивного образу, тобто демократизм, свобода медіа, багатопартійність, відкрита політична конкуренція зараз ці останні рештки нашого позитивного образу кудись діваються”, - каже експерт з євроатлантичної співпраці Олександр Сушко.
Аби остаточно підготувати документ до підписання, обом сторонам знадобиться ще близько року, вважає експерт Олександр Сушко. І це за умови політичної волі Європи та фаховості українських євро-інтегрантів. Саміт же 22 листопада не стане продуктивнішим за попередні, а реальна економічна та політична інтеграція України в Європу у найближчі роки, на думку експертів, так і залишиться полемікою.