Всі експонати в Музеї космосу - справжні, подаровані легендами космонавтики
Лунохід, центрифуги, елементи екіпіровки космонавтів, раритетний скафандр собаки Чорнушки - це лише частина унікальної космічної колекції.
Всі експонати в Музеї космосу дитячого центру “Артек” - справжні, подаровані особисто легендами світової космонавтики.
Олександр Комаров (директор музею “Артек-Космос”): “Експонати - це подарунки космонавтів, які були в “Артеку”. Кожен космонавт прагнув привезти подарунок, більше ніж 42 людини вже були в “Артеку”.
Зараз в музеї більше тисячі експонатів. Почесне місце займає особистий тренувальний скафандр першого космонавта Юрія Гагаріна. Саме йому належить ідея створити в “Артеку” музей. Гагарін кілька разів приїжджав до “Артеку”. Тут й досі працюють люди, які пам’ятають ці візити. Іван Паращенко був директором табору, коли Гагарін вперше сюди завітав. Чоловіку поталанило грати з космонавтом у футбол та рибалити в Чорному морі.
Іван Паращенко (екскурсовод музею “Артек-Космос”): “У нього настільки була широка душа, він, звичайно, не проходив повз дітей. Діти загонами його вітали, ставили питання. Він радів, відчував, що це не робота, а життя триває”.
Перше крісло-тренажер дуже популярне серед дітей та відвідувачів музею. Незважаючи на поважний, вік воно й досі діє. Тож кожен охочий може спробувати те, що відчувають космонавти під час підготовки до польоту.
Ніна Калініна (журналіст): “Це крісло для тренування вестибулярного апарату, воно робить 70 обертів за хвилину. Космонавти мають щоденно тренуватися на ньому впродовж двох років”.
Попри те, що зараз експозиція першої в Європі аерокосмічної виставки поповнюється не часто, тут намагаються підтримати у дітей інтерес до космічної романтики. Кілька років тому для “артеківців” навіть організували прямий супутниковий зв’язок з Міжнародною космічної станцією.
Борис Новожилов (генеральний директор МДЦ “Артек”): “Склалася така добра традиція, що космонавти приїжджають до “Артеку”, спілкуються з дітьми. Є спеціальний фестиваль “Сузір’я Артеку”, на який збираються мазутні космонавти, які хочуть подорожувати потім. Вони зустрічаються, обмінюються думками”.
12 квітня у світі відзначають День авіації та космонавтики на честь першого польоту людини у космос, який відбувся в 1961 році.