"Всі ресурси вичерпано": окупанти анексованого Криму почали красти воду з українського Херсона

22 жовтня 2018, 09:54
Читать новость на русском

Крим все ближче до екологічної катастрофи. Літню засуху змінила осіння. Дощів майже немає, а вода у підземних водах стає солонішою, тож споживати її не можна. А все через те, що Крим більше не під українським контролем і влада відмовилась постачати окупантам воду з Дніпра. Тож, вони вдалися до радикальних кроків – буквально крадуть воду з Херсонщини.

Донедавна насосна станція на півдні української Херсонщини підпільно постачала підприємствам окупованого Криму соляний розчин. Та об'єкт прикрили.

Читайте також: В окупованому Криму завод викидає відходи просто у море: у мережі з'явились обурливі фото

"Останні події на Сиваші стали сумним підтвердженням загальної тенденції. Питання навіть не в тому, що підприємства, які 4 роки працювали в окупованому Криму, використовували природні ресурси без дозволу. Питання в тому, що 4 роки на це ніхто не звертав уваги", – зауважив постійний представник президента України в Криму Борис Бабін.

Нахабно користуватися українськими ресурсами Росії не звикати. Крадуть, бо не вистачає. Найперше – води. Особливо для промислових потреб. Півострів поступово перетворюється на пустелю.


У Криму значно зменшилась кількість рослин

Окупанти в усьому звинувачують Україну, яка припинила подачу води з Дніпра ще у 2014-му, а торік спорудила дамбу на Північно-Кримському каналі та остаточно відрізала Крим від дніпровської води. Це при тому, що власними джерелами півострів забезпечений лише на 15%.

"Те, що робить українська націоналістична влада, має ознаки геноциду!" – цинічно заявив постійний представник президента Росії в Криму Георгій Мурадов.

У тому, що сталося, винен тільки окупант, каже заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.

Для Росії Крим повинен стати непідйомною ношею! За міжнародними правилами за окуповану територію завжди відповідає окупант,
– сказав Умеров.

Як будували дамбу на Херсонщині, щоб розмежувати материк і півострів, добре пам'ятає Ігор Шевченко. Тоді він був міністром екології та природних ресурсів України.

Каже, нині півострів – на межі екологічного лиха. У пошуках води окупанти пробурили сотні свердловин. Аби видобувати підземні води у Росії, ухвалили відповідний законопроект. Так учасники "вільної економічної зони" почали використовувати те, що охоронялося десятиліттями.

"За оці кілька років вони витягли усю воду, яку тільки можна. І вже у тих колодязях, якими користувалися люди, у тій місцевості води майже немає", – наголосив екс-міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко.

Якщо не припинити безконтрольне викачування води зі свердловин, за кілька років півострів висохне. У нас є інформація про те, що якість питної води, яку вживають люди, вона не відповідає жодним вимогам. В колодязях солона вода, всі ресурси вичерпані,
– переконує директор Департаменту екології Херсонської ОДА Юрій Попутько.

Раніше піздземні води Криму поповнювала прісна вода із материкової України, не даючи їм стати солоними. Нині ж засолені ґрунти стали неродючими. За однією із версій, саме викорисання солоної води призвело до катастрофи на заводі олігарха Фірташа в Армянську.