Всі рецесії починались через конфлікти на Близькому Сході

2 лютого 2011, 16:08

Переворот в Тунісі та заворушення у Єгипті мають важливе економічне та фінансове значення, вважає професор Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні, пише Financial Times.

Як зауважує експерт - більше двох третин доведених світових запасів нафти та половина резервів природного газу знаходяться у країнах Близького Сходу. Таким чином, геополітичні ризики у регіоні зумовлюють стрибки цін на нафту, а це матиме глобальні наслідки. Думку професора поділяють й інші аналітики, адже поки жителі Єгипту вимагають відставки президента Мубарака, ціни на нафту торгуються вище позначки у 100 дол. за барель.

"Проблема не полягає у Єгипті, як постачальнику нафти, країна відіграє роль швидше стабілізатора чи дестабілізатора в регіоні. Інвестори побоюються, які наслідки для ринку може мати поширення кризи на інші регіони, в момент, коли попит на нафтовому ринку є особливо великим. Таким чином нестабільна ситуація в регіоні та загроза і поширення на інші країни і зумовлюють напруження на ринку", - каже глава французького союзу нафтової промисловості Жан-Луї Шіланскі.

Нагадаємо, на початку тижня вартість нафти у Лондоні з поставкою у березні зросла на більше, ніж 1,5 дол. - до 101 дол. 73 центів за барель, подолавши 100- доларову межу вперше з 2008 року., у Нью-Йорку нафта подорожчала на 3 долари - до 92 дол. за барель.