"Вуличним" працівникам в мороз заробляти найважче
Гроші, зароблені у лютий мороз, найдорожчі. На вулиці подекуди мінус 30, проте працювати багатьом на свіжому повітрі таки доводиться. Торгівля на більшості ринків через погодні умови паралізована.
На столичному продуктовому - майже всі торгівельні намети закриті.
“Ніхто нікого не заставляє, це по бажанню, бо мороз дуже сильний. Ну що, йдемо в склади грітися, в магазин йдемо грітися. Вистояти дуже тяжко. Я не знаю, завтра більший мороз прогнозують, то як будемо стояти - не знаю”, - каже продавець Наталя.
Найміцніші продавці працюють з 8:30 до 16:00. Гріється хто як може.
Паркувальники на вулиці теж цілий день. Можливість заховатися від морозу не завжди є. Зігріваються чаєм та активними рухами
Працівники Державтоінспекції на дорозі працюють по двоє, тож є можливість по черзі грітися у службовій машині.
Комунальники ж взагалі працюють без перепочинку, кажуть у профільному відомстві. Техніка - в режимі цілодобової готовності.
“Для комунальників, нехай Господь мені пробачить, я скажу - люди добрі, вибачте, не може бути зараз в цій ситуації коротких днів для комунальників, це наша біда, комунальники зобов'язані цілодобово сидіти, для того, щоб відразу ж на місці помагати”, - сказав міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Анатолій Близнюк.
Надмірна активність комунальників може призвести і до казусів. Євген кілька годин намагався відкопати автівку. Снігом її завалила снігозбиральна техніка.
У Міністерстві надзвичайних ситуацій кажуть, пік морозів ще попереду. Найбільше похолодання очікується наприкінці тижня. Після 5 лютого трохи потеплішає, та ненадовго.