Вєсті Кремля. History. Знамениті символи Росії
У свіжому випуску програми "Вєсті Кремля. History" – кремлівські рубінові зорі, про які співав Леонід Утьосов, світять москвичам і гостям столиці рівно 80 років. Вони – символ не лише Росії, але й обов'язковий елемент для всіх, хто ностальгує за Радянським Союзом. Знамениті символи Кремля не завжди були такими, як зараз. До самого 1935 року Сталін та радянський уряд засідав під імперськими орлами.
Перші орли на шпилях кремлівських башт з'явились приблизно у XVII столітті. Раз на рік їх дизайн змінювався разом з гербом Росії. Після приходу до влади більшовиків Ленін поставив першочергове завдання – негайно позбутися усіх символів царської епохи. Але в той час, коли революційні солдати і матроси трощили двоголових орлів, символи царизму продовжували висіти над Кремлем.
Читайте також: Вєсті Кремля. History. Хто позбавив Сталіна звання вождя
Так було до 1 травня 1935 року, коли Сталін захотів продемонструвати міць молодої держави. По Червоній площі з ревом їхали танки, а небо розсікали сталінські літаки. Та от тільки очільник країни був не радий, бо на кінохроніці видно, що авіація пролітає над царським символом – двоголовими орлами. Після цього політбюро в авральному порядку розробило проект заміни емблеми. Перші ж зорі на вежах були золотими, а не рубіновими.
Якими були перші символи більшовицької влади та яким чином харків'яни причетні до виготовлення відомих рубінових зір – дивіться у програмі.